Marcin Sójka już 18 października opowie “Kilka prawd”

marcin sójka - kilka prawd
fot. materiały prasowe

Premiera debiutanckiego albumu zwycięzcy IX edycji The Voice of Poland, Marcina Sójki, Kilka prawd już 18 października.

Marcin Sójka to niezwykle uzdolniony wokalista, autor tekstów i realizator dźwięku, który ujmuje nie tylko swoim ogromnym talentem, ale również skromnością i dużą dozą pokory.

Programy typu talent show często kreowały mało wyraziste osobowości, a w zasadzie celebrytów. Oczywiście jest wiele wyjątków jak Dawid Podsiadło, Michał Szpak, Grzegorz Hyży czy właśnie Marcin Sójka.

Dawno nikt nie zachwycił tak publiczności jak Marcin. Jego ciepła, ale zarazem bardzo męska barwa głosu, przekaz jego tekstów, wyjątkowa wrażliwość i prawda bijąca z każdego słowa robią na odbiorcach ogromne wrażenie.

Kilka prawd

Tytuł idealnie obrazuje dotychczasowe utwory artysty. Trzy single, które się do tej pory ukazały, czyli Zaskakuj mnie, Dalej i Lepiej, choć bardzo osobiste, to jednak bardzo uniwersalne prawdy o miłości, samotności, pokonywaniu słabości czy rozliczeniach z samym sobą, jednak zawsze z pozytywnym przesłaniem. Dotychczasowe utwory są swego rodzaju opowieścią o życiu z cennymi radami, jak choćby w utworze Dalej.

Popatrz prosto przed siebie
I nie cofaj się więcej
Na to co było nie patrz już
Idź dalej, dalej
Dwa pierwsze utwory Marcina są w klimacie nastrojowych ballad w cudownej oprawie muzycznej.

Zaskakuj mnie

Po pierwszych dwóch singlach mogło się wydawać, że płyta Sójki zamknie się w tylko i wyłącznie w balladowej stylistyce, natomiast artysta potrafi zaskoczyć wieloma aranżacjami. Lepiej to zdecydowanie dużo bardziej dynamiczna propozycja, w której jednak artysta odnajduje się równie dobrze.

fot. Patrycja Kotecka
Na koniec

Jak można więc podsumować wieść o tym albumie? Można śmiało założyć, że do jego posłuchania nie będzie trzeba nikogo przekonywać, bo słuchając Marcina często towarzyszyć może wrażenie, jakby słuchało się historii życia bliskiej i osoby. Te kilka prawd, które przekazuje, są tak uniwersalne, że każdy odnajdzie w nich siebie i to chyba jedna z największych wartości twórczości Sójki.

Lista utworów albumu Kilka prawd:

 1. Zanim
 2. Czasem
 3. Lepiej
 4. Jak lew
 5. Dalej
 6. Niech już spadnie deszcz
 7. Z każdym nowym dniem
 8. Płyń
 9. Zaskakuj mnie
 10. Jesteś potrzebna
 11. Wróć
 12. Posłuchaj
 13. Na koniec

Śledź profil Marcina Sójki na facebooku, aby nie przegapić żadnych informacji o artyście.