Marcelina rozruszała Toruń [fotorelacja]

Marcelina rozruszała Toruń [fotorelacja]
fot. Asia Babiel

Za nami kolejny świetny koncert na toruńskim Artus Festivalu! Tym razem mieliśmy okazję usłyszeć Marcelinę i jej zespół.

W niedzielny wieczór, 18 listopada, w Dworze Artusa odbył się koncert Marceliny. Artystka wraz z zespołem przyjechała do Torunia by promować swój najświeższy, czwarty już krążek Koniec Wakacji.

Tańcz

Koncert rozpoczął się na siedząco, ale to się później zmieniło… W jednym z singli Marcelina zachęca wszystkich do tańca, nic dziwnego, że gdy na scenie wybrzmiał ten kawałek widownia się do niej przyłączyła. Nikomu nie przeszkadzały ustawione krzesła – każdy znalazł miejsce by poruszać biodrami do melodii płynących ze sceny. Naprawdę wielkie brawa za to dla bandu, bo nieczęsto udaje się artystom występującym w Dworze Artusa zachęcić ludzi do tańca.  Fajnie, że to się udało, bo to jedna dobra droga jeśli chodzi o słuchanie Końca Wakacji. Zespół przemycił również kilka starszych utworów, między innymi Karmelove, które artystka wykonała na bis przy akompaniamencie gitary.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wieczoru!
Marcelina wraca na trasę w przyszłym roku. Na razie artystka zdradziła 8 dat:

08.02.19 Racibórz | Przystanek Kulturalny Koniec Świata
09.02.19 Wrocław | Stara Piwnica
15.02.19 Sopot | Teatr na plaży
16.02.19 Łódź | SODA Underground Stage
01.03.19 Warszawa | Stodoła
08.03.19 Kraków | Zet Pe Te
09.03.19 Rzeszów | Underground Pub
28.03.19 Poznań | Blue Note

Ostatnie dni Artus Festivalu

Po wielu udanych eventach na Artus Festivalu, między innymi koncercie Kasi Lins czy Leskiego, przyszła pora na pożegnanie. W tym tygodniu w Dworze Artusa odbywają się ostatnie wydarzenia z oferty festiwalowej. Czeka nas jeszcze koncert piosenek i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, spotkanie z Krzysztofem Wielickim, koncert Högni i Tęskno oraz na koniec koncert Od Republiki do Lao Che, czyli polskie piosenki na kujawską nutę. Informacje oraz sprzedaż biletów można znaleźć na stronie organizatora.