Wieczór z muzyką Kasi Lins w Toruniu [fotorelacja]

Wieczór z muzyką Kasi Lins w Toruniu [fotorelacja]
fot. Asia Babiel

W ostatnią niedzielę Toruń był krwistoczerwony, pachniał jak róża i śpiewał w klimacie alt popu. Wszystko za sprawą Kasi Lins i jej zespołu.

Przemiły wieczór 14 października, zebranym w toruńskim Dworze Artusa słuchaczom zapewniła Kasia Lins. Jej koncert otworzył tegoroczną edycję Artus Festivalu.

Na koncertach najważniejsza jest dla mnie muzyka. Nie ukrywam jednak, że równie bardzo lubię kiedy występ pieści oko. Być może to takie zboczenie fotografa… Po koncercie Kasi, nawet jeśli chciałabym się do czegoś przyczepić, to nie mam do czego. Zespół brzmiał naprawdę dobrze. Wykonali utwory z Wiersza Ostatniego, ale na setliście nie zabrakło coveru – Kocham Cię kochanie moje zespołu Maanam – który bardzo mnie urzekł i chętnie usłyszałabym go w ich aranżu jeszcze raz (ewentualnie pięć razy). Wizualnie również było bardzo pięknie. Każdy z muzyków miał na sobie czerwony element garderoby, a na mikrofonie czerwoną różę. Kasia w charakterystycznym dla niej kapeluszu. Czerwone światła. Wszystko to złożyło się w niesamowicie spójną całość. Trzeba też przyznać, że bardzo pasowali do klimatycznej przestrzeni Dworu Artusa. Właśnie takie urzekające koncerty lubię.

Dla toruńskiej publiczności zagrali: Kasia Lins, Aga Bigaj, Suzia Kłosińska, Karol Łakomiec oraz Tomasz Zachara.

Na własne oczy zobaczcie jak było pięknie.

Podczas ponad miesiąca trwania Artus Festivalu w przestrzeni Dworu Artusa odbędzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń. Ten festiwal to bowiem koncerty, spotkania, warsztaty oraz wystawy. Zachęcamy do zapoznania się z pełną rozpiską wydarzeń. Informacje i bilety można znaleźć na stronie organizatora.