Leski zachwycił toruńską publiczność [fotorelacja]

Leski zachwycił toruńską publiczność [fotorelacja]
fot. Asia Babiel

Zawsze jest dobry moment na koncert, nawet w środku tygodnia. Zwłaszcza jeśli chodzi o TAKI koncert!

Leskiego ostatnio miałam okazję usłyszeć 3 lata temu na koncercie w Pałacu Kultury i Nauki na Europejskich Targach Muzycznych CJG24. W tamtym okresie muzyka Leskiego była u mnie w polskiej czołówce. Pamiętam, że po tym koncercie byłam nią oczarowana jeszcze bardziej. Po trzech (długich!) latach przyszło mi doświadczyć muzyki Pawła na żywo ponownie…

Tym razem był to koncert nie w stolicy, a w Toruniu. Leski zawitał do miasta Kopernika z trasą Miłość. Strona A promującą jego drugi długogrający krążek Miłość. Strona B. Koncert odbył się 16 października i był drugim koncertem podczas Artus Festivalu.

Mimo iż był to koncert promujący ostatnie wydawnictwo muzyk przemycił również starsze utwory. Dla mnie jako zaplątanej w album Splot był to bardzo fajny powrót do 2015 roku. Niektóre kawałki zostały wykonane w innych niż na płycie aranżach. Jeśli chodzi o nowsze utwory to w nie nie jestem jeszcze aż tak wsłuchana, ale muszę przyznać, że na koncercie album Miłość. Strona B wybrzmiał naprawdę dobrze. Z pewnością usłyszenie tego materiału na żywo zbliży mnie do niego bardziej niż jedynie słuchanie wersji studyjnej.

Publika nie była ogromna, ale moim zdaniem ta kameralność dodaje czasem koncertom uroku. Tak też było tym razem. Podczas koncertu Paweł starał się angażować słuchaczy, dzięki czemu w kilku utworach pojawiły się chórki widowni. Sala Dworu Artusa może nieco nieśmiało, ale nuciła z muzykiem na przykład wersy utworu Skowyt.  Z moich obserwacji wynika, że nie tylko ja uważam ten wieczór za udany. Reszcie publiczności koncert też się podobał. Ba! Chyba nawet bardzo się podobał, bo muzyk wychodził 2 razy na bis.

Takich koncertów trzeba!

Na własne oczy zobaczcie jak wyglądał wtorkowy koncert Leskiego.

Na Artus Festivalu wystąp jeszcze mnóstwo wspaniałych artystów. W pięknej przestrzeni Dworu Artusa pojawią się między innymi Jazz Band Młynarski-Masecki, Marcelina i Hogni z Tęskno. Zapraszamy do zapoznania się z całym programem festiwalu.