Imperator Rome pierwszą grą Paradoxu z oficjalnym wsparciem dla moderów

Czasami twórcy gier nie rozumieją potrzeb graczy i nie zwracają na nie uwagi. Nie wszyscy tacy są, a dziś Paradox Interactive dołączył do tego grona.

W maju Paradox Interactive ogłosił premierę swojej najnowszej gry – Imperator Rome. W grze będziemy mogli zagrać władcą starożytnego państwa. Wbrew pozorom nie tylko Starożytnego Rzymu. Perspektywa prowadzenia legionów rzymskich do boju czy rządzenia Spartą brzmi całkiem nieźle. Zwłaszcza, że, jak to w grach Paradoxu, będziemy mieli wiele możliwości customizacji swojego państwa. Monarchia, republika, struktury plemienne – to tylko niektóre z wielu opcji tworzenia swego imperium. Radość twórcza może się pojawić także u osób, dla których sama zawartość gry to za mało, ponieważ Paradox zapowiedział wsparcie dla modderów.

Dajcie mi piasek i zabawki a zrobię zamek

Już wcześniej moderzy zmieniali gry Paradoxu, jak chociażby Crusader Kings 2 . Niektóre z ich dzieł modyfikowały drobne rzeczy w gameplay, inne przekształcały grę, przez co można było grać jako Radowid V z sagi Wiedźmin czy wejść do pełnego intryg świata Westeros z serii książek Georgesa R.R. Martina. Niestety, silnik gier Paradoxu Clausewitz nie był przyjazny twórcom modów. To jednak ma się zmienić.

mody
Lubicie świat Westeros? Mody pozwolą wam grać jako Lannisterowie. Źródło: www.moddb.com

Chleb, igrzyska, mody

Zmiany pomogą twórcom modów, ale i nie tylko. Imperator Rome po poprawie silnika ma wspierać DirectX 11, mieć ulepszoną optymalizację oraz poprawione AI. Moderzy mogą zacierać rączki dzięki gamie narzędzi moderskich. Zmiana mapy i prowincji czy wprowadzenie własnego interfejsu to tylko niektóre z nich. Tak więc możemy być niemal pewni przyszłego potopu modów, które jak pokazuje historia oprócz ubogacania branży mogą też wywołać niemałe zamieszanie.

Paradox Interactive do tej pory znany był głównie z niezbyt ciekawej polityki DLC oraz ze swojej twórczości. Gracze do dziś spędzają dziesiątki a nawet setki godzin w produkcjach takich jak Crusader Kings 2 czy Europa Universalis IV. 

A czy Wy cieszycie się z tej decyzji? Sekcja komentarzy jest Wasza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here