Suzia – objawienie na polskiej scenie muzycznej

Suzia
fot. materiały prasowe

Suzia, młoda warszawianka, która jako samouk zajmuje się muzyką od trzynastego roku życia, zdobywa coraz większy rozgłos wśród polskich słuchaczy. Artystka, której twórczość chwyta za serce, przed kilkoma miesiącami wydała swoją debiutancką Ep-kę.

Czasy, w których praktycznie każdy może stworzyć własną piosenkę, wydać swój album, powodują, że na rynku pojawiają się setki, tysiące nowych wokalistów. Rzeczywistość jest jednak taka, że zdecydowana większość z nich nie zdobędzie szerszego grona odbiorców, niż grupa najbliższych znajomych. Niemniej od czasu do czasu pojawiają się także wyjątkowo utalentowane osoby. Prócz muzykalności, mają one w sobie również charyzmę, a także świadomość tego, co chcą sobą reprezentować. Jedną z takich osób jest wokalistka, gitarzysta, autorka tekstów, Zuzanna Kłosińska, kryjąca się pod pseudonimem Suzia.

Suzia
fot. Rumag – Magda Ruta
Nie dzieje się nic – ale czy na pewno?

Debiutancka EP-ka Nie dzieje się nic to zestaw pięciu akustycznych kompozycji. Po przesłuchaniu tych utworów można zgodzić się z przysłowiem, że mniej znaczy więcej. Nie mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo rozbudowanymi aranżacjami, ale za to otrzymujemy ogromną naturalność i swobodę artystyczną Suzi. Emocje przekazywane przez wokalistkę są nie do przecenienia. Jej dojrzały głos i słyszalna świadomość muzyczna świetnie współgrają z balladowymi, lekkimi i akustycznymi dźwiękami gitarowymi. To nierozerwalna całość, która nie mogłaby istnieć bez jakiegokolwiek elementu, szczegółu. Cały krążek jest jedną spójną opowieścią, w której artystka skupia się na opisywaniu interakcji zachodzących pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. I robi to w taki sposób, że jako słuchacze w całości wchodzimy w ten świat i oddajemy się przedstawianym historiom. Album został wyprodukowany przez Michała Wrzosińskiego.

Lista utworów

1. Wróć ze mną do domu

2. Mandale

3. Wynocha

4. Burza stulecia

5. Nie dzieje się nic

Cały album jest dostępny do odsłuchania na najpopularniejszych serwisach streamingowych, natomiast warto także obserwować terminy koncertów Suzi, by móc usłyszeć te wyjątkowe kompozycje na żywo.

Suzia – Wynocha
Nie dzieje się nic jest idealnym wstępem i rozgrzewką przed kolejnym wydawnictwem Suzi. Miejmy nadzieję, pojawi się na rynku w najbliższym czasie. Poprzeczka została zawieszona na naprawdę wysokim poziomie, ale kreatywność i talent jakim dysponuje artystka, pozwalają nam z dużym spokojem spoglądać w przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here