Rewelacyjna Dido powraca! Nowa płyta i trasa w przyszłym roku

Dido powraca
fot. materiały prasowe

Takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy. Rewelacyjna brytyjska wokalistka Dido powraca po wieloletniej przerwie. Album Still on My Mind ukarze się 8 marca 2019 roku. Artystka wyruszy też w pierwszą od 15 lat trasę koncertową.

Dido powraca z nowym albumem

Dobre informacje dla miłośników melancholijnych melodii oraz subtelnego wokalu. Brytyjska wokalistka Dido powraca z nowym albumem. Artystka święciła triumfy na początku XXI wieku, za sprawą świetnie przyjętych albumów No Angel i Life for Rent. Single  z tych wydawnictw zna niemal każdy, gdyż komercyjne stacje radiowe puszczały muzykę Dido niemal bez przerwy. Piosenka Here with Me, znalazła się w czołówce popularnego w tamtych czasach serialu telewizyjnego Roswell. Do tej pory Dido wydała cztery albumy studyjne, oraz jedną składankę Greatest Hits. W marcu przyszłego roku doczekamy się kolejnego krążka. Płyta będzie nosić tytuł Still on My Mind, a pierwszym singlem została piosenka Hurricanes, która jest już dostępna do odsłuchu. Singiel zawiera wszystko to, za co świat pokochał Dido, czyli delikatny wokal oraz melancholijny klimat, a jednocześnie zaskakuje mocno imprezowym charakterem, który ukazuje się w drugiej części utworu. Still on My Mind został nagrany przy pomocy brata wokalistki oraz jej wieloletniego współpracownika Rollo Armstronga, znanego z zespołu Faithless.

To było proste, chciałam zrobić kolejny album tylko wtedy, gdy będzie przy mnie Rollo. Zrobiliśmy to bardzo prosty sposób, wszystkie wokale nagrałam na kanapie, wiele z nich  zostały nagrane w moim domu

                                                      – Dido

Still on My Mind – okładka albumu
Dido powraca
Okładka albumu Still on My Mind
Dido powraca! Pierwsza od 15 lat trasa koncertowa

To nie koniec znakomitych wiadomości. Po za nowym albumem studyjnym, Dido wyruszy w pierwszą od 15 lat trasę koncertową. Wokalistka zagra koncerty w Europie i Stanach Zjednoczonych. Trasa rozpocznie się w 5 maja 2019 roku w Pradze, a zakończy 30 czerwca w Seattle. Niestety na ten moment brak Polski w planach koncertowych artystki. Mocno liczymy, że się to zmieni. Istnieje też minimalna szansa na koncerty na festiwalach muzycznych. Jeśli tylko któryś festiwal ogłosi Dido, damy o tym znać.

 

EUROPA

05.05 – Praga, Forum Karlín
07.05 – Zurych, Volkshaus
08.05 – Mediolan, Teatro degli Arcimboldi
10.05 – Monachium, Circus Krone
11.05 – Wiedeń, Stadthalle
13.05 – Frankfurt, Alte Oper
15.05 – Berlin, Tempodrom
16.05 – Hamburg, Laeiszhalle
17.05 – Amsterdam, Paradiso
19.05 – Düsseldorf, Mitsubishi Electric Halle
20.05 – Bruksela, Cirque Royal
21.05 – Paryż, L’Olympia Bruno Coquatrix
26.05 – Glasgow, Royal Concert Hall
27.05 – Dublin, Olympia Theatre
29.05 – Manchester, Albert Hall
30.05 – Londyn, The Roundhouse

USA

13.06 – Chicago, The Vic
15.06 – Toronto, Danforth Music Hall
17.06 – Boston, House of Blues
19.06 – Nowy Jork, Terminal 5
21.06 – Waszyngton, Lincoln Theatre
22.06 – Filadelfia, Union Transfer
25.06 – Los Angeles, The Wiltern
26.06 – San Francisco, Masoninc
28.06 – Portland, Roseland
29.06 – Vancouver, Orpheum
30.06 – Seattle, Showbox SODO

Limitowane wydanie albumu Florence + The Machine na winylu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here