Madox zaprezentował nowy singiel zatytułowany S.E.X.

fot. Patrycja Kotecka
fot. Patrycja Kotecka

Madox to artysta, który wniósł do świata show-biznesu wiele kolorytu, często zaskakiwał różnymi, ciekawymi pomysłami i akcjami, tak było również tym razem.

#IamSEX

Na kilka dni przed premierą nowego singla zatytułowanego S.E.X. na swoich social mediach artysta rozpoczął kampanię przeciwko nienawiści sygnowaną hasztagiem #IamSEX. W krótkich filmach na jednolitym tle wokalista prezentował obraźliwe, pełne nienawiści komentarze, które były kierowane w jego stronę przez użytkowników różnych platform. Pod każdym z filmów w formie postu widniał komentarz Madoxa do prezentowanych treści

Wolność słowa kończy się w momencie, kiedy naruszasz wolność drugiego człowieka. Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe…

Przemoc w sieci dotyka wielu, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania… Nie zgadzam się na świat, w którym przemoc i dyskryminacją są usprawiedliwiane. A Ty?

Na akcję wokalisty zareagowało wielu fanów jak również osób ze świata sztuki i kultury, które również dzieliły się swoimi historiami dotyczącymi hejtu w sieci.

fot. 2_szesc_foto (IG)
fot. 2_szesc_foto (IG)
S.E.X.

Wczorajszego wieczoru, a właściwie nocy o 23:59, na YouTube miała miejsce premiera nowego singla Madoxa S.E.X. Za reżyserię bardzo sensualnego, monochromatycznego klipu odpowiada młody reżyser i fotograf Damian Miszewski, który w sieci znany jest jako Damian Kojak. Obrazek do utworu jest niezwykle minimalistyczny, oparty na grze światłocieni prezentujący Madoxa w różnych odsłonach. Proste środki są czasem najlepsze, a niejednokrotnie mniej znaczy więcej. Minimalizm klipu doskonale podkreśla istotne przesłanie utworu, który porusza ważne aspekty relacji międzyludzkich, a nawet relacji między Bogiem a człowiekiem. Dodatkowo bardzo intrygującym elementem jest dwujęzyczność utworu, bowiem zwrotki są w języku angielskim, natomiast refreny w języku francuskim. Jest to coś, na co czekało wielu fanów, ponieważ większość kompozycji na debiutanckim krążku Madoxa były właśnie w języku francuskim. Trudno oprzeć się wrażeniu, że język ten wyjątkowo pasuje do artysty i jego piękny głos idealnie komponuje się z delikatnością francuskiego.

Kilka słów…

Chciałabym na końcu dodać kilka słów od siebie. W sieci na temat Madoxa funkcjonuje wiele stereotypów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a opierają się tylko na podstawie oceny wizerunku jaki prezentuje. Tak naprawdę dotyczy to wielu artystów, a czasem po prostu wystarczy wsłuchać się w ich twórczość aby dostrzec ważny przekaz. Z taką refleksją chciałabym wszystkich zaprosić do wysłuchania i obejrzenia klipu do S.E.X.

Po więcej informacji zajrzyj na facebooka oraz instagrama Madoxa.