Lej Mi Pół wyruszą w jesienną trasę koncertową

Fot Last.fm

Tegoroczna jesień będzie bardzo obfita jeśli chodzi o trasy koncertowe muzyków rockowych wykonujących muzykę z lekką domieszką ironii, sarkazmu oraz żartu. W tournée wyruszą bowiem między innymi Nocny Kochanek (który wystąpi przykładowo w Zabrzańskim Wiatraku), Łydka Grubasa czy chociażby pastiszowy duet Bracia Figo Fagot. Do grona tego dołączy także grupa Lej Mi Pół, która między październikiem, a grudniem koncertować będzie w ramach trasy o jakże wymownej nazwie – Trasa Qutasa.

Jesienna trasa Lej Mi Pół rozpocznie się 4 października koncertem w jarocińskim Klubie Spichlerz, a zakończy 14 listopada w bielsko-białym Rude Boy Clubie. Po drodze grupa zawita jeszcze między innymi do  Wałbrzycha, Wrocławia i Poznania. Czego oczekiwać po koncertach? Cóż, odpowiedź na to pytanie z całą pewnością nie należy do prostych – po występach LMP spodziewać można się praktycznie wszystkiego!

Jesienna trasa Lej Mi Pół – rozpiska

Na swojej jesiennej trasie Lej Mi Pół zawitają do dziewięciu klubów rozlokowanych po Polsce. Poniżej zapoznać możecie się z dokładną rozpiską tournée:

4 października – Jarocin, Klub Spichlerz
5 października – Wałbrzych, Papug Pub
26 października – Pszów, MOK
15 listopada – Poznań, Klub Pod Minogą
28 listopada – Kraków, Klub Kwadrat
29 listopada – Częstochowa, Klub Rura
30 listopada – Zabrze, CK Wiatrak
6 grudnia – Wrocław, A2
14 listopada – Bielsko-Biała, Rude Boy Club

Lej Mi Pół  – kim są?

Lej Mi Pół to rockowo-punkowy zespół pochodzący z Bielska-Białej. Grupa sama o sobie mówi, że:

Ich koncerty bawią, demoralizują, oburzają… cóż, na pewno nie uczą. Ich muzyka mogła by być prawdziwym majstersztykiem, gdyby nie fakt, że większość koncertów grają na tzw. autopilocie.

O genezie powstania zespołu, na Facebooku LMP przeczytać możemy natomiast:

Trzech wysportowanych młodych przystojnych mężczyzn postanowiło pójść do szkoły muzycznej. Pewnego dnia jeden z nich spytał się tych pozostałych dwóch czy nie poszliby z nim do parku pokarmić łabędzi. Wtedy tych pozostałych dwóch powiedziało temu jednemu, że jest chu***. Nie było tak ale mogłoby tak być i wtedy miałoby to sens albo nie.

Nic więcej dodawać chyba nie trzeba. Zapraszamy na koncerty!