Warsaw Animation Festival – przegląd najlepszych produkcji

Colaholic
Scena z filmu: Colaholic (reż. Marcin Podolec)

Tegoroczna edycja Warsaw Animation Festival rozpocznie się już 30 sierpnia! Celem festiwalu jest pokazanie, że produkcje animowane nie są tylko rozrywką, gdyż potrafią bardzo dobrze edukować. Podczas festiwalu odbędzie się pokaz najlepszych filmów animowanych. Trafią się również filmy dokumentalne.

Atrakcje festiwalu

Jest to wybór najlepszych międzynarodowych i polskich filmów animowanych. Przewidziany jest również pokaz animowanych dokumentów i teledysków. Dla bardzo zainteresowanych zaplanowano również specjalne spotkania i warsztaty. Pokazy odbędą się w Kinie Elektronik, Kinie Amondo, Miami Wars, Plac Zabaw czy Solatorium. Zestawiłam najlepsze filmy, które każdy musi obejrzeć.

Another Day In Life (reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente)

Pełnometrażowy animowany dokument o o podróży polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do pogrążonej w wojnie domowej Angoli. Poruszająca, przerażająca i hipnotyzująca opowieść. Film zdobył najważniejszą nagrodę dla animacji, w tym Europejską Nagrodę Filmową 2018. W tej koprodukcji swój udział miało polskie studio Platige Image.

Pokaz specjalny – Piątek, 30.08, godz. 15:00 – Kino Amondo Sobota, 31.08, godz. 11:15 – Kino Elektronik

Acid Rain (reż. Tomek Popakul)

To nietypowa, wręcz psychodeliczna podróż pomiędzy chłopakiem i dziewczyną wgłąb ich uczucia. Zahipnotyzuje widzów w rytmie wciągającej muzyki. Wielokrotnie nagradzany film jednego z najbardziej oryginalnych twórców młodego pokolenia.
Blok Profesjonalny 2 Piątek, 17:15 – Kino Amondo Sobota, 18:45 – Kino Amondo Niedziela, 10:45 i 18:15 – Kino Amondo

The Night Of The Plastic Bag (reż. Gabriel Harel)

Kolejna kategoria – horror. Jednak nie jest to zwykły horror. Akcja dotyczy próby odbudowania relacji w świecie, który został wcześniej zaatakowany przez “foliówki”. Zawiera w sobie tyle wspaniałych elementów –  wspaniała narracja, dramat psychologiczny i surrealizm.

Blok Animowane Horrory WAFF Piątek, 20:15 – Kino Amondo Sobota, 22:15 – Kino Amondo 21:30 – Kino Elektronik Niedziela, 22:15 – Kino Amondo

Colaholic (reż. Marcin Podolec)

Film krótkometrażowy autora licznych komiksów (Bajka na Końcu Świata, Fugazi Music Club, Saison morte). O czym opowiada? Już po tytule można stwierdzić, że głównym tematem będzie cola, a w zasadzie człowiek od niej uzależniony. Jak potoczą się jego losy?

Blok Profesjonalny 4, Piątek, 20:45 – Kino Amondo Sobota, 20:30 – Kino Amondo Niedziela, 17:30 – Kino Elektronik 18:45 – Kino Amondo

The Stainted Club (reż. Mélanie Lopez, Simon Boucly, Marie Ciesielski, Alice Jaunet, Chan Stéphie Peang, Béatrice Viguier)

Krótkometrażowa francuska produkcja, której bohaterem jest młody Finnie. Jest coś, co go bardzo wyróżnia – ciało pokryte plamami. Na szczęście ku zaskoczeniu wszystkich, odnajduje się w towarzystwie grupy fajnych dzieciaków, każde z których ma różne plamy na ciele.

Blok Młoda Animacja II Piątek, 18:30 – Kino Amondo Sobota, 20:30 – Kino Amondo Niedziela, 15:15 – Kino Amondo 19:45 – Solatorium

The Driver Is Red (reż. Randall Christopher)

Animowany dokument! Mówi o polowaniu na hitlerowskiego zbrodniarza ukrywającego się w Argentynie. Brzmi jak najlepszy film kryminalny. Minimalistyczny rysunek i struktura rwanych zapisków z dziennika detektywa dodaje mu wyjątkowej atmosfery i siły.

Blok Animowane Dokumenty festiwalu Rising of Lusitania Piątek, 17:45 – Kino Elektronik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here