Która artystka zarobiła najwięcej w 2018 roku?

Która artystka zarobiła najwięcej

Niedawno ukazała się tegoroczna lista Forbesa dotycząca najlepiej zarabiających kobiet w muzyce. Która artystka zarobiła najwięcej?

Forbes to amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej. Częściej kojarzony jest jednak ze swoimi rankingami, które co jakiś czas publikuje. Ostatnio na jego stronie ukazał się ranking 10 piosenkarek, które w tym roku zarobiły najwięcej. Trzeba przyznać, że kwoty na liście są ogromne – sięgają od 30 milionów dolarów wzwyż! Jak zaznacza Forbes, zarobki te dotyczą okresu od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku i zostały oszacowane przed opodatkowaniem.

Która artystka zarobiła najwięcej?

Okazuje się, że na pierwszym miejscu notowania znalazła się Katy Perry z zarobkiem aż 83 milionów dolarów! Zaraz po niej uplasowała się Taylor Swift z kwotą równie pokaźną, bo 80 milionów dolarów. W 2017 roku obie artystki wydały swoje albumy studyjne. Wydany w czerwcu Witness Katy Perry, choć szybko zadebiutował i znalazł się na szczycie listy Billboard, równie szybko, bo po tygodniu, spadł na miejsce 13 tejże listy. Artystka sprzedała 840 tysięcy płyt na całym świecie. Wynik ten został zdecydowanie pobity przez album Taylor Swift, zatytułowany Reputation, którego na całym świecie sprzedało się ponad 4,5 miliona egzemplarzy! W rankingu znalazły się też: Britney Spears, Celine Dion, Helene Fischer, Rihanna, Jennifer Lopez, Lady Gaga oraz Beyoncé.

Katy Perry najlepiej opłacaną kobietą muzyki

Jej płyta nie odniosła takiego sukcesu jak Reputation Swift, więc zastanawiający jest fakt, dlaczego właśnie ona podbiła listę. Wszystko za sprawą tego, że większość dochodów piosenkarki pochodzi z koncertów. Przez rok zagrała ich aż 80 na trasie Witness: The Tour, co czyni ją również jedną z najbardziej zapracowanych artystek. Oprócz tego została także jurorem w nowej edycji amerykańskiego Idola

Tak prezentuje się pełna lista najlepiej zarabiających kobiet 2018 roku:
  1. Katy Perry (83 mln USD)
  2. Taylor Swift (80 mln USD)
  3. Beyoncé (60 mln USD)
  4. Pink (52 mln USD)
  5. Lady Gaga (50 mln USD)
  6. Jennifer Lopez (47 mln USD)
  7. Rihanna ( 37,5 mln USD)
  8. Helene Fischer (32 mln USD)
  9. Celine Dion (31 mln USD)
  10. Britney Spears (30 mln USD)

źródło: www.forbes.pl