Jazzowa supergrupa Circles of Art Orchestra w Chinach

Circles of Art Orchestra
Fot. Kacper Majewski

Jazzowa supergrupa Circles of Art Orchestra, z Wojciechem Konikiewiczem na czele, wystąpiła na Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Premierowe koncerty odbyły się na początku listopada w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu.

Formacja Circles of Art Orchestra powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki, Wojciecha Majewskiego. Na czele tej wyjątkowej grupy stoi Wojciech Konikiewicz, kompozytor i wizjoner muzyczny, który zaprosił do projektu elitę polskiego jazzu. Zespół tworzą: Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon).

Projekt Circle of Arts Orchestra zadebiutował 7 listopada występem w Changsha Music Hall w prowincji Hunan. Transmitowany na żywo w sieci koncert oglądało ponad 60 tysięcy widzów. 11 listopada – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – grupa zagrała w Yunnan Arts University w Kunming. Natomiast kolejny występ miał miejsce już następnego dnia w Yue Space w Pekinie.

Circles of Art Orchestra
Fot. Kacper Majewski

Trasa koncertowa przebiegła w znakomitej atmosferze i przy świetnym odbiorze publiczności – ocenia Wojciech Konikiewicz.  – To już moja druga „tura” w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach i zapewne nie ostatnia. Szeroka formuła tej imprezy i uniwersalizm pozwalają na realizację nawet unikatowych projektów. Tak też było i tym razem, kiedy to mogliśmy przedstawić urozmaicony program, złożony zarówno z moich kompozycji, jak i polskich oraz chińskich tematów ludowych w moich opracowaniach. Kwintet złożony z uznanych muzyków kilku generacji polskiego jazzu okazał się tu optymalnym aparatem wykonawczym – dodaje.

Artyści poprowadzili również warsztaty jazzowe zorganizowane w ramach Festiwalu. Swoim doświadczeniem dzielili się ze studentami w Hunan Normal University w Changshy oraz w Yunnan Arts University w Kunming.

Circles of Art Orchestra tradycyjnie występuje w ramach trwającego przez ponad dwa miesiące Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Z tej okazji w największych chińskich miastach organizowane są projekcje polskich filmów. Odbywają się także różnego rodzaju wystawy, koncerty, wykłady, warsztaty i prezentacje branży gier wideo.

Circles of Art Orchestra

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o