Książka basisty RHCP ukaże się jesienią tego roku!

Flea, basista Red Hot Chilli Peppers, prowadzi wyjątkowe życie. Swoją historię muzyk opowie na 400 stronach pamiętnika zatytułowanego Acid for the Children. Książka ukaże się już jesienią!

Flea trzymał swoich fanów w napięciu od dłuższego czasu. Pierwsze wzmianki o publikacji materiału pojawiały się już rok wcześniej, a prace nad spisywaniem wspomnień trwały od kilku lat. Autobiografia ma się ukazać 5 listopada 2019 roku poprzez Grand Central Publishing. Książka zabierze fanów w podróż, która jest życiem muzyka. Czytelnicy będą mogli śledzić losy jego dzieciństwa podzielonego pomiędzy Australię, Nowy Jork i Los Angeles, przez pierwsze dni jako początkującego basisty, aż po dojście na szczyt jako kultowy muzyk rockowy.

Na Amazonie możemy przeczytać krótką notkę odnośnie książki i zamówić ją w przedsprzedaży.

W Acid for the Children, Flea zabiera czytelników w głęboko osobistą i odkrywczą podróż po jego młodzieńczych latach. Zaczyna się od Australii, przez przedmieścia Nowego Jorku, aż po Los Angeles. Poprzez zabawne anegdoty, poetyckie rozważania i okazjonalne fantazje, Flea swobodnie opowiada o doświadczeniach. Ukształtowały go jako artystę, muzyka i młodego człowieka.

Jego senna, jazzowa proza sprawia, że Los Angeles lat 70-tych i 80-tych to życie pełne chwały. Nie zabrakło w tym uwzględnienia potencjału zabawy, niebezpieczeństwa, chaosu czy inspiracji. Właśnie tutaj młody Flea, szukając ucieczki przed burzliwą atmosferą w domu, znalazł rodzinę w społeczności muzyków, artystów i ćpunów, którzy również żyli na marginesie. Większość czasu spędzał na imprezowaniu i popełnianiu drobnych przestępstw. Ale to właśnie w muzyce odnalazł sens życia, przestrzeń, w której mógł ukierunkować swoją frustrację, samotność i miłość. Pozostawiło go to otwartym na zmienne momenty życia, kiedy to on i jego najlepsi przyjaciele, bratnie dusze i partnerzy zarazem wpadli na pomysł założenia własnego zespołu. Tak właśnie narodziło się Red Hot Chili Peppers.

Poza sceną, Flea pojawia się epizodycznie w filmach. Ponadto, jest znanym filantropem, który oddaje się lokalnej społeczności muzycznej.

Przeczytacie tę niecodzienną opowieść?