Red Hot Chili Peppers zagrali na stadionie Cracovii! [fotorelacja]

Red Hot Chili Peppers, legendarna grupa rockowa z Kalifornii ponownie zagrała koncert w Polsce! Tym razem, w Krakowie (25 lipca). Pomimo chłodnego dnia i pochmurnej aury panującej nad stadionem, artyści rozgrzali publiczność jak na “Czerwone Papryczki Chilli” przystało. Stadion zapełnił się do ostatniego miejsca, dosłownie!

I know I know for sure
That life is beautiful around the world
I know I know it’s you
You say hello and then I say I do

Muzycy punktualnie, o godzinie 20:30 pojawili się na scenie i zaczęli instrumentalem. Po chwili dołączył do nich charyzmatyczny Anthony Kiedis i utworem „Around the World” przywitali publiczność w Krakowie.

Pomimo wieku, artystom nie można zarzucić braku energii na scenie. Tą pozytywną siłą, która płynęła z ogromnej sceny, zarazili cały stadion, a nawet.. chmury nad Krakowem, które podczas koncertu rozproszyły się na niebie! Na brak dobrej atmosfery nie można było narzekać!

Zresztą.. Zobaczcie sami!

Wielka scena, ze wspaniałymi wizualizacjami. Muzycy nie oszczędzają na swoim show!

Źle zbudowana scena potrafi czasem zepsuć cały koncert. A bo to za nisko, a bo za wysoko, a bo bez szału, a bo bez dobrych świateł. Scenie, na której pojawili się Kalifornijczycy, nie można było jednak nic złego zarzucić. Gdy tylko zaszło słońce, oświetlona scena dodała uroku i sprawiła, że jeszcze mocniej można było odczuć koncertową atmosferę. Służyła ona zarówno jako telebim, jak i miejsce, gdzie wyświetlały się kolorowe wizualizacje, które świetnie komponowały się ze strojami artystów.

Jak to często bywa na koncertach, które odbywają się na stadionach, nagłośnienie jest po prostu kiepskie. W tym przypadku, na nagłośnienie również nie można było narzekać! Dźwięk docierał jakościowo bardzo dobrze, nawet do najbardziej oddalonych i bocznych sektorów stadionu. Ekipa techniczna odwaliła naprawdę dobrą robotę!

Red Hot Chili Peppers, ma na swoim koncie 11 albumów studyjnych. Do Polski przyjechali w ramach trasy promującej ich najnowszy krążek – The Getaway”. Znaczy to, że publiczność usłyszała kilka najnowszych utworów – „Goodbye Angels”, „Dark Necessities”, „Go Robot” oraz „Sick Love”. Nie oznacza to jednak, że na koncertowej setliście zabrakło tych najbardziej znanych i starych utworów – „Dani California”, „Under the Bridge” czy „Californication”. 

Podobno, wszystko co dobre…

Rockowa prawda! Pomimo iż muzycy spędzili na scenie blisko 2 godziny, można było mieć wrażenie, że koncert trwał zdecydowanie zbyt krótko. Poziom energii przekazany przez zespół, niczym wstrzyknięta do żył heroina, rozpłynął się po wielkim organizmie, który stanowiła publiczność. Koncertowo, pozytywnie naćpani energią i wrażeniami ludzie opuścili stadion śpiewająco. Jeszcze przez wiele minut po zakończeniu koncertu, na ulicach Krakowa można było usłyszeć osoby śpiewające utwory RHCP, a w autobusach i tramwajach, zauważyć dziesiątki ludzi z kolorowymi opaskami na rękach.

Foto: Beata Wencławek /Kulturalne Media