Kanye West wraca z nowym krążkiem | “Jesus Is King”

Kanye West - nowy album

Kanye West – nowy album już 27 września pojawi się w sklepach i serwisach strumieniujących muzykę.

Nowy album Kanyego Westa nosi tytuł Jesus Is King i zawiera 12 nowych utworów Amerykanina. Informację przekazała Kim Kardashian, żona artysty, za pośrednictwem Twittera.

Yandhi odłożony na później?

Dla fanów zapowiedź tego krążka może być pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że artysta hucznie zapowiadał kontynuację Yeezus (2013). Yandhi to projekt, który w zeszłym roku zapowiadał na Instagramie sam Kanye (prezentując okładkę przypominającą płytę z 2013 roku). Kontynuacja fenomenalnego krążka musi jednak poczekać. W internecie pojawiły się przecieki niedokończonych kawałków Westa. Potwierdzono, że Yandhi będzie zawierać następujące utwory:

  • The Storm / Everything We Need (gościnnie: XXXTentacion, Ty Dolla Sign i Ant Clemons)
  • Garden (gościnnie: Ant Clemons i Ty Dolla Sign)
  • Water (gościnnie: Ant Clemons i Ty Dolla Sign)

Na Yeezus 2 trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już za niecały miesiąc premiera Jesus Is King! Poniżej znajdziecie tracklistę.

Cover art for Yandhi, which features a MiniDisc enclosed in a clear case, sealed off with purple tape
fot. okładka “Yandhi”

https://twitter.com/KimKardashian/status/1167154538643513344

 Tracklista

Kanye WestJesus Is King

01 Glade
02 Garden
03 Seleh
04 God Is
05 Baptized
06 Sierra Canyon
07 Hands On
08 Wake the Dead
09 Water
10 Through the Valley
11 Sunday
12 Sweet Jesus

Kanye West to prawdziwa ikona XXI wieku. Amerykanin najpierw zasłynął głównie jako producent na fenomenalnej płycie The Blueprint Jaya-Z. Jako artysta solowy zadebiutował w 2004 roku z albumem The College Dropout. Właściwie wszystkie krążki Westa pokryły się platyną i zostały niesamowicie ciepło przyjęte przez krytyków muzycznych. Przez pierwszą dekadę XXI wieku West był trzecim najchętniej słuchanym muzykiem w USA. Artysta skupia wokół siebie rzeszę niesamowicie oddanych fanów, którzy śledzą nie tylko jego muzyczne poczynania, ale także wszystko, co jest związane z modą.