Kamil Bednarek i Igor Herbut łączą siły. Posłuchaj nowego utworu

Bednarek i Herbut łączą siły
fot. Materiały prasowe

Premiera koncertowego albumu Kamila Bednarka z serii MTV Unplugged coraz bliżej. Koncert został zarejestrowany w ubiegłym roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Płytę będzie promuje utwór, który artysta nagrał w duecie z Igorem Herbutem, wokalistą grupy LemON.

MTV Unplugged to kultowa seria występów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl ruszył dwa lata później. Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicie Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas  Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R czy niedawno Brodka.

Kamil Bednarek wkracza do gry

Do grona artystów biorących udział w przedsięwzięciu dołączył niedawno Kamil Bednarek, którego koncert został zarejestrowany 17 października w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Już za niecały miesiąc na półki sklepowe trafi wydawnictwo, które ujrzy światło dzienne 1 lutego br. Do udziału w wydarzeniu zaproszono wielu gości, m.in Karolinę Artymowicz, Kubę Badacha czy lidera zespołu LemON Igora Herbuta, z którym Bednarek wykonał utwór pt. Spragniony, pochodzący z drugiego albumu artysty pt. Oddycham. To właśnie ten utwór jest pierwszym singlem, który  promuje koncertowy album. Premiera miała miejsce 16 stycznia.

 

Od Star Guard Muffin po BEDNAREK

Wokalista od 2008 r. stał na czele zespołu Star Guard Muffin. Wraz z bandem, wydał debiutancką, multi-platynową płytę studyjną zatytułowaną Szanuj. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę Jestem…, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję oraz uzyskała status diamentowej płyty, sprzedając się w łącznym nakładzie co najmniej 150 tys. egzemplarzy. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje.

Album Tool coraz bliżej! Premiera w 2019 roku

Album Tool coraz bliżej! Premiera w 2019 roku