Album Tool coraz bliżej! Premiera w 2019 roku

Album Tool

Wspaniała informacja dla fanów cięższych brzmień. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w końcu doczekamy się premiery długo oczekiwanego albumu Tool. Będzie to piąty album studyjny kapeli. Fani Toola na płytę czekają już prawie 13 lat!

Wokale nagrane – album Tool coraz bliżej!

Radosną informacją, o ukończeniu nagrywania partii wokalnych, podzielił się Maynard James Keenan – wokalista i lider zespołu Tool. Jak sam stwierdził, teraz przyszła pora na żmudny proces miksowania i aranżacji dźwięków. Artysta dodatkowo zapowiedział, że kolejne dzieło zespołu Puscifer, będzie miało premierę w 2020 roku. Oczywiście nas najbardziej interesuje data premiery najnowszego albumu Tool. Cieszy nas fakt, że dochodzi do nas coraz więcej informacji dotyczących tego wydawnictwa. Nadchodząca trasa koncertowa karze wierzyć, że album w końcu ujrzy światło dzienne.

Tool – zespół legenda

Tool słynie z niesamowitych utworów z pogranicza progresywnego metalu i rocka. Na koncerty od prawie trzech dekad tłumnie udają się tysiące fanów, którzy mogą czuć się sfrustrowani. Ich ulubiony zespół w ciągu dekad działalności wydał zaledwie 4 albumy studyjne, a data premiery kolejnego krążka już parę razy była przekładana. Maynard obiecał fanom, że w 2019 roku dostaną nową muzykę Tool, jednocześnie przyjmując nagrodę Icon Award na Metal Hammer Golden Gods 2018. Mimo że pełny album nie został jeszcze potwierdzony w 2019 roku, tweet Keenana jest kolejnym mocnym sygnałem, że jego obietnica zostanie dotrzymana.

Trasa koncertowa Tool. Przystanek Impact! Festival

Po za planowanym albumem, zespół wyruszy również w trasę koncertową. Będzie to idealna okazja do usłyszenia zarówno nowych i jak i starych, kultowych już utworów Tool. Podczas europejskiej trasy koncertowej panowie zagrają zarówno na największych festiwalach muzycznych z Rock Am Ring, Rock Werchter i Download Festival na czele, jak również na solowych koncertach halowych. Jednym z przystanków będzie krakowska Tauron Arena, gdzie zespół wystąpi w ramach Impact Festival 2019. Podczas imprezy zagrają również Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Band.

Tool w Europie

2.06 – Berlin, Niemcy – Mercedes-Benz Arena
4.06 – Praga, Czechy – O2 Arena
5.06 – Wiedeń, Austria – Wiener Stadhalle
7.06 – Nurburg, Niemcy – Rock Am Ring
9.06 – Nuermberg, Niemcy – Rock Im Park
11.06 – Kraków, Polska – Tauron Arena
13.06 – Florencja, Włochy – Firenze Rocks Festival
16.06 – Donington, Wielka Brytania – Download Festival
18.06 – Amsterdam, Holandia – Ziggo Dome
20.06 – Copenhagen, Dania – Copenhell Festival
25.06 – Zurych, Szwajcaria – Hallenstadion
28.06 – Werchter, Belgia – Rock Werchter 
30.06 – Madryt, Hiszpania – Download Festival
2.07 – Lizbona, Portugalia – Altice Arena