In This Moment opublikowali nowy kawałek!

In This Moment wrócili z nowym kawałkiem!
fot. Natalia Nazar

In This Moment opublikowali nowy kawałek! Premiera płyty Mother coraz bliżej!

Krótka historia In This Moment

Formacja In This Moment działa od 2005 roku i od tamtej pory wydała 6 płyt – The Beautiful Tragedy, The Dream, A Star-Crossed Wasteland, Blood, Black Widow oraz Ritual. Tę ostatnią grupa zarejestrowała w składzie: wokalistka Maria Brink, gitarzyści Randy Weitzel i Chris Howorth, basista Travis Johnson oraz perkusista Kent Diimmel. Maria i Chris to jedyni członkowie ITM, którzy są w zespole od samego początku.

Grupa jest porównywana z takimi zespołami, jak Motionless In White, New Years Day czy Black Veil Brides.

Znakami charakterystycznymi ITM są nietuzinkowy głos Marii oraz teatralna oprawa koncertów. Ciekawostką jest to, że Maria jako nastolatka interesowała się teatrem i postanowiła połączyć to zainteresowanie z muzyką.

Niedawno grupa musiała przełożyć na inny termin trasę The In-Between, w którą miała wyruszyć wraz z Black Veil Brides, Ded oraz Raven Black. Na razie żadna nowa data koncertów nie jest znana.

Najnowsza płyta ITM, zatytułowana Mother, ukaże się 27 marca tego roku. Na razie usłyszeliśmy 3 kawałki z całej tracklisty: The In-Between, do którego zrealizowano teledysk, Hunting Grounds (nagrany z Joe Cotellą z Ded) oraz As Above, So Below, opublikowany dzisiaj.

Bazując na tych piosenkach, możemy przypuszczać, że Mother będzie mieć podobny klimat do Black Widow i Ritual. Płytę można już kupić w przedsprzedaży, dostępna jest również set lista:

 1. Fly Like an Eagle
 2. The In-Between (Hell & Heaven)
 3. Legacy
 4. We Will Rock You
 5. Mother
 6. As Above, So Below
 7. Born in Flames
 8. God Is She
 9. Holy Man
 10. Hunting Grounds
 11. Lay Me Down
 12. Into Dust

Gościnnie u ITM wystąpili

Poza wspomnianym już wokalistą Ded, ma płycie usłyszymy Taylor Momsen (The Pretty Reckless) oraz Lzzy Hale (Halestorm). Ciekawe jest to, że In This Moment zagrali wraz z Halestorm i New Years Day wspólną trasę w 2018 roku.

Tytuł Mother (Matka) ma oznaczać Marię i jej macierzyństwo, ale też Matkę-Ziemię.