Hayley Williams z solowym projektem! Co dalej z Paramore?

Charyzmatyczna Hayley Williams, znana jako liderka zespołu Paramore, zapowiedziała właśnie swój pierwszy solowy materiał. Po wielu latach nagrywania z zespołem, przyszła pora na nieco bardziej indywidualne tworzenie muzyki.

Solowy projekt Hayley Williams

Po ponad siedmiu miesiącach przerwy w social-mediach, Hayley Williams powróciła i pochwaliła się, że jeszcze w tym miesiącu premierę będzie miał jej solowy projekt – Petals for Armor. Taką informację wokalistka opublikowała w dzień swoich trzydziestych pierwszych urodzin.  Materiał ujrzy światło dzienne jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie 22 stycznia.

W tweecie z 28 grudnia Williams napisała:

Wypuszczę trochę muzyki w przyszłym roku. Z pomocą moich najbliższych przyjaciół, zrobiłem coś, co mogę nazwać swoim własnym.

Czym będzie projekt Petals For Armor?

W poniedziałkowy wieczór (6 stycznia) Hayley Williams uruchomiła tajemniczą, nową stronę internetową, ujawniając projekt o nazwie Petals For Armor. Na oficjalnym koncie na Instagramie Petals For Armor, które od końca października było wypełnione zdjęciami z bliska różnych kolorowych kwiatów bez żadnego wyjaśnienia, wokalistka podzieliła się również kryptoidalnym, trzysekundowym teaserem. W krótkim klipie nie ma muzyki, ale słychać w nim gwałtownie oddychającą gwiazdę oraz księżyc ścigający się po niebie zasłoniętym przez drzewa. Na końcu widzimy datę premiery – 22 stycznia 2020 roku. Choć nie jest jasne, czy fani posmakują projektu w postaci singla, EP-ki, czy całego albumu. O tym przekonamy się już wkrótce.

Jednocześnie w wielu większych miastach w USA, zaczęły pojawiać się plakaty z twarzą Hayley Williams, reklamujące nowy projekt wokalistki.

https://twitter.com/swiftgillies/status/1214279496716693504

Co dalej z Paramore?

Czy solowy projekt oznacza definitywny koniec Paramore? Wydaje się to mało prawdopodobne. Wiele wskazuje, że Hayley po wielu latach pracy w zespole, chciała po prostu zakosztować trochę innego sposobu tworzenia muzyki. Petals For Armor, to najprawdopodobniej chwilowa odskocznia zespołu. Ostatnim materiałem Hayley Williams jest krążek wydany z Paramore – After Laughter, który zebrał bardzo dobre opinie recenzentów. W ostatnim czasie z twórczością zespołu związana była pewna kontrowersja, która doprowadziła do zniknięcia z setlist utworu Misery Business.