Assassin’s Creed Ragnarok – nowe wieści i przecieki

Assassin's Creed Ragnarok - Abstergo

W sieci pojawiły się najnowsze przecieki dotyczące Assassin’s Creed Ragnarok. Okazuje się, że premiery możemy spodziewać się w październiku. Co jeszcze wiadomo o nadchodzącej produkcji Ubisoftu?

Kolejna porcja plotek

Najświeższe przecieki na temat Assassin’s Creed Ragnarok pojawiły się ostatnio na forum Reddit. Różnią się od poprzednich informacji podanych w listopadzie i nie możemy mieć pewności, czy są prawdziwe, ale niewątpliwie brzmią ciekawie. W przeciwieństwie do tego, o czym mogliśmy przeczytać jesienią, wybór płci bohatera jednak będzie możliwy, a on sam nie będzie duńskim wikingiem, lecz Irlandczykiem, porwanym i wychowanym przez Normanów. Wzmianka o jego pochodzeniu jest wysoce prawdopodobna, gdyż już wcześniej było wiadomo, że Irlandia jak i rządzący nią król Brian Śmiały mają odegrać ważną rolę w fabule. Nasz heros ma być też synem lub córką boga i władać mitycznym orężem – Mjölnirem, czyli młotem Thora oraz Gungnirem, włócznią Odyna.

Ponadto użytkownik Reddita twierdzi, że questy poboczne mają być rozbudowane i wciągające tak jak w Wiedźminie 3. Walka natomiast ma przypominać tę z poprzedniej części Assassina. Tak jak w Odyssey będziemy więc walczyć z mitycznymi stworzeniami, jednak tym razem wyjętymi z mitologii nordyckiej. Podobnie jak w poprzedniczce wyglądać będzie również konieczność grindowania. Ulepszona względem ostatniej odsłony została za to mechanika RPG. Choć Ubisoft wciąż nie potwierdził żadnych doniesień, przecieki mówią, że premiera planowana jest na październik 2020. Gra ma być „cross-genowa”, czyli ukazać się zarówno na starą, jak i nową generację konsol. Oficjalnej zapowiedzi Ragnaroku możemy spodziewać się prawdopodobnie w lutym na konferencji Sony.

Wpadka Amazona

Atmosfera wokół kolejnej odsłony serii jeszcze bardziej rozgrzała się po wpadce niemieckiego Amazona, gdzie na chwilę pojawił się Assassin’s Creed Ragnarok – Valhalla Edition jako tytuł na PS4. Gra szybko została usunięta ze strony, ale zachowały się zrzuty ekranu, które teraz krążą po sieci. Wynika z nich, że produkcja byłaby dostępna nie tylko w edycji Valhalla, ale też Standard i Gold.

Assassin's Creed Ragnarok - Valhalla Edition
Assassin’s Creed Ragnarok na Amazonie.

Jak to zwykle w internecie bywa, nie ma pewności co do autentyczności screena, jednak w przeszłości przecieki dotyczące serii były na tyle częste, że możemy ostrożnie dać wiarę tym rewelacjom. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Ragnaroku, zapraszam do przeczytania poniższego tekstu.

Assassin’s Creed Ragnarok – co wiemy o nadchodzącej grze Ubisoftu?

Assassin’s Creed Ragnarok – co wiemy o nadchodzącej grze Ubisoftu?