Duet Funkasanki zaprezentował nowy utwór!

Duet Funkasanki zaprezentował nowy utwór
fot. Adam Dudek

Wszyscy siedzimy w domach, ale to nie znaczy, że nic nie robimy. Muzycy na przykład starają się umilać nam czas na wszelkie możliwe sposoby – wydają nowości, grają koncerty online, robią sesje Q&A. Duet Funkasanki również nie próżnuje, jeśli chodzi o tego typu aktywności.

Funkasanki tworzy Ania Kaptór i Przemek Starachowski. Na koncie mają swój debiutancki krążek z 2017 roku. Szerszej widowni dali się poznać, kiedy to w 2018 roku dołączył do inicjatywy Kayaxu – MyNameIsNew. Wtedy w streamingu pojawił się ich utwór Where Are You. Od tamtego czasu mieli okazję wystąpić na Solvay Nocą czy FEST Festivalu oraz jako support Darii Zawiałow i Sorry Boys. W 2020 nie zwalniają tempa! W styczniu wydali singiel Unspoken, a dosłownie kilka dni temu ukazała się ich świetna domowa sesja, podczas której zaprezentowali 5 utworów. Wśród nich pojawiła się również nowość…

Duet Funkasanki zaprezentował nowy utwór

Ci, którzy słyszeli domową sesję lub bywali na koncertach zespołu, możliwe że słyszeli już utwór Split Day. Jak Ania i Przemek zdradzili podczas live’u na Instagramie, kompozycja ta trochę czekała na ujrzenie światła dziennego. W tej formie Split Day leżało już 2 lata. Co ciekawe, sam utwór zainspirowany został innym, który kiedyś stworzyli, a który poruszał ten sam temat. Drugi singiel oprócz tego, że można go słuchać w streamingu, pojawił się również w formie lyric video, którego autorem jest Adam Dudek. Zespół zapowiedział nim drugi krążek, który ma nosić tytuł Last Call i ukaże się… wkrótce.

Funkasanki w Twoim domu

Oprócz sesji domowej, którą zespół podzielił się niedawno z fanami Funkasanki wzięli również udział w My Name Is New Couch Festivalu. 3 kwietnia zagrali trzy utwory, które transmitowali ze swoich mieszkać wprost do naszych. Z tego, co zapowiadają, nie jest to ostatnia taka aktywność z ich strony. W planach mają jeszcze co najmniej 2 takie występy. Podczas live’u wspomnieli o koncercie dla warszawskiego NZSu oraz Centrum Kultury w Łomży.

MNIN Couch Festival | Funkasanki

🚨Start punkt 20:00 🚨Siadaj wygodnie i daj się ponieść dźwiękom serwowanym przez Funkasanki! 🔥🔥🔥

Publiée par My Name Is New sur Vendredi 3 avril 2020

Obserwujcie facebookowy profil Funkasanków, żeby być na bieżąco z ich koncertowym rozkładem jazdy!