Stranger Things 4 nadchodzi!

Stranger Things 4 nadchodzi!
fot. unsplash.com/photos/07_BEPOHcKg

Kolejny sezon fenomenalnego serialu wraca na platformę Netflixa. Fani serialu od zeszłego lata wyczekują kolejnej części z niecierpliwością. Czwarty sezon miał zadebiutować na początku 2021 roku, jednak przez obecną sytuację z pandemią najprawdopodobniej zostanie przełożona na późniejszy termin. Nie da się ukryć, że Stranger Things nadchodzi do nas wielkimi krokami.

Stranger Things od podstaw

Stranger Things pojawia się w lipcu 2016 roku publikując pierwszy sezon. Serial został stworzony przez braci Matta i Rossa Duffer. Historia rozpoczyna się zaginięciem 12-letniego Willa w małym, amerykańskim miasteczku Hawinks w latach 80. Zaczynają się trzy równoległe wątki. Przyjaciele chłopca postanawiają szukać go na własną rękę, przy okazji poznając tajemniczą dziewczynkę Eleven. Okazuje się bardziej niezwykła, niż mogliby przypuszczać. Zdaje się coś wiedzieć o zaginięciu chłopca, także posiada nadprzyrodzone zdolności. Matka Willa, posądzana o obłęd w wyniku zniknięcia syna stara się za wszelką cenę znaleźć jakiekolwiek wskazówki, co do miejsca pobytu jej dziecka. Pomaga jej w tym komendant policji. Razem odkrywają zjawiska, które do tej pory mogli zobaczyć jedynie podczas snu. Brat Willa, Jonathan razem z Nancy prowadzą swoje własne śledztwo.

Czego możemy się spodziewać w 4. sezonie?

Oglądając zakończenie trzeciego sezonu, fani nie mogli pogodzić się ze zginięciem Hoppera, który poświęca swoje życie, by ratować innych. W sieci pojawiły się pierwsze trailery, na których wszyscy mogli odetchnąć z ulgą. Ukochany bohater wraca! Bracia Duffer opublikowali oficjalny komunikat, w którym potwierdzają wielki powrót Hoppera. W 4. sezonie zobaczymy bohatera uwiezionego na śnieżnym pustkowiu, gdzie z każdej strony grozi mu niebezpieczeństwo.

Jedna z najnowszych teorii mówi o wprowadzeniu do Stranger Things 4 siostry Eleven. Nine zdawała się być najpotężniejszą i najbardziej niebezpieczną z dzieci, które brały udział w eksperymentach w Hawkins Laboratory. Nine potrafiła podpalać przedmioty siłą woli. Dziewczyna opuści szpital, by zemścić się na osobach, które kiedykolwiek ją skrzywdzili.

Fani serialu inspirując się wiadomością o powrocie Hoppera, myślą również o ponownym pojawieniu się Billy’ego Hargrove’a. Brat Max zginął w finale trzeciego sezonu. Billy nie wzbudzał sympatii widzów we wcześniejszych odcinkach, jednak w ostatnim odcinku poświęcił swoje życie, by ratować Eleven, swoją siostrę i pozostałych dzieciaków z Hawkins.

Warto obejrzeć?

Stranger Things to wyjątkowy serial, który zachwyca wielowątkową fabułą. Kilka historii rozgrywa się w tym samym czasie, każda z osobna mrozi krew w żyłach. Widzowie podczas oglądania odcinków nie mają czasu na nudę. Nowe historie pozwalają odkrywać wyjątkowość każdego z bohaterów. Opowieść trzyma w napięciu, zachęca do wspólnego zastanawiania się nad rozwiązaniem zagadek. Każdy, kto zacznie już oglądać Stranger Things, nie potrafi się od niego oderwać. Warto spędzić wolne chwile skupiając się na odkrywaniu tajemnic razem z dzieciakami z Hawkins.