Dr Misio z jesienną trasą koncertową

0
14

Zespół Dr Misio ogłasza jesienną trasę koncertową.

17 października 2024 – Lizard King, Toruń
14 listopada 2024 – Stary Klasztor, Wrocław
17 listopada 2024 – Blue Note, Poznań
22 listopada 2024 – CK Wiatrak, Zabrze
30 listopada 2024 – Podwórko Art / Scena Ucho, Gdynia
20 grudnia 2024 – FK Zgrzyt, Lublin

Bilety już w sprzedaży na stronie organizatora: LiveNation.pl!

Po sukcesie wiosennej trasy koncertowej, Dr Misio przygotowuje się do kolejnej serii występów na żywo. Jesienna trasa zespołu rozpocznie się 17 października 2024 roku i będzie obejmowała sześć miast: Toruń, Wrocław, Poznań, Zabrze, Gdynię i Lublin.

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego (Wesele, Dom zły, Drogówka, Wołyń, KLER).

Dr Misio grają ostrego rock&rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim dla ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy. Młodzi i Pogo to dwie pierwsze płyty, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff, Mentolowe papierosy, Dziewczyny, Młodzi, Hipster, Pogo czy Mr. H… to najbardziej charakterystyczne utwory. Wiosną 2017 r. ukazała się trzecia płyta pt. Zmartwychwstaniemy, której producentem jest Kuba Galiński znany z produkcji płyt dla HEY, Dezerter czy Ani Dąbrowskiej, wyprodukował również utwór Lata dwudzieste dla Dawida Podsiadły, z sanah pracował przy hitach – Ale jazz!, Ostatnia nadzieja czy Złoto oraz został nagrodzony Fryderykiem za projekt z Anią Rusowicz. Trzecią płytę promował utwór pt. Pismo, do którego teledysk zrobił Wojtek Smarzowski. Utwór ten był grany w większości polskich rozgłośni radiowych, a teledysk do tego utworu ma ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube. Producentem czwartej płyty Strach XXI wieku ponownie jest Kuba Galiński. Jej premiera odbyła się w październiku 2020 roku, a promowały ją single i teledyski do utworów, pt. „Chcesz się bać”, którego reżyserem jest Piotr Domalewski, Strach XXI wieku w reżyserii Wojtka Smarzowskiego czy Siedemnastolatki w reżyserii Oskara Kaszyńskiego.

Piąta płyta – Chory na Polskę, wydana w listopadzie 2023 roku porusza ciężkie, ale i ważne tematy społeczne, w których muzycy komentują polską politykę i krytykują to jak władza ingeruje w życie jednostki. Teledysk do piosenki, o tym samym tytule co nazwa albumu, został wyreżyserowany przez Piotra Domalewskiego, który odpowiada za reżyserię m.in. Cichej Nocy czy serialu Sexify. Zespół zagrał wspomniany utwór na festiwalu TOP of The TOP w Sopocie, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Dr Misio zagrali niezliczoną liczbę koncertów w całej Polsce od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale takie jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Orkiestra Męskie Granie, Cieszanów Rock Festival, Co Jest Grane Festival, Festiwal TOP TRENDY, Festiwal TOP of The TOP. W 2021 roku zespół Dr Misio był nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii – Płyta roku. Dr Misio są wspaniałym zespołem dla publiczności oczekującej od artysty podczas koncertu dużo energii i emocji, zarówno w klubie, jak i w plenerze, a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.

Organizatorem trasy jest Live Nation Polska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments