Kanye West kończy karierę? Fani wątpią

0
45

9 lipca amerykański raper Rich the Kid na swoim Instagramie opublikował niepokojącą relację z rozmową z legendą rapu Kanye’em Westem. Wynika z niej, że Ye planuje zakończyć swoją ponad 20-letnią karierę muzyczną.

Odchodzę od profesjonalnej muzyki, nie wiem co jeszcze mogę zrobić

– mogliśmy wczoraj przeczytać na relacji jednego z amerykańskich raperów, z którym w ostatnim czasie Kanye utrzymywał bliskie relacje. Rich the Kida mogliśmy usłyszeć na ostatniej płycie Westa Vultures 1 w viralowym utworze Carnival, który na Spotify przekroczył już pół miliarda odtworzeń. Raperzy mają także wydać wspólną płytę pt. Life’s a Gamble, na której Kanye będzie głównym producentem oraz wystąpi w kilku utworach. Znajomość wydaje się być szczera, zwłaszcza patrząc na odpowiedzi Rich the Kida –

Odchodzisz? Dlaczego? Jak? Ludzie cię potrzebują… Może jakaś mała przerwa, ale emerytura to nie jest dobry pomysł

Kanye West kończy karierę
Zrzut ekranu z profilu richthekid

Z tych wiadomości można by wywnioskować, że Kanye na poważnie planuje emeryturę i zakończenie swojej ponad 20-letniej kariery wykonawcy. Pewne wątpliwości wśród fanów wzbudziło jednak to, że powyższa relacja została skasowana pół godziny po opublikowaniu. Zaraz potem zamieszczona została reklama nadchodzącego albumu Rich the Kida Life’s a Gamble.

Kanye West kończy karierę? Fani w to nie wierzą

Już od dłuższego czasu krążą plotki o tym, że Kanye planuje zakończyć karierę muzyczną. Pojawiły się one głównie ze względu na niezbyt pozytywnie przyjęty album Vultures 1, na którym Ye wypadł blado w porównaniu do gości, wśród których byli m.in. Playboi Carti, Travis Scott, Chris Brown czy wcześniej wspomniany Rich the Kid. Fani słusznie wytykają 47-letniemu raperowi wypalenie i brak pomysłów na dalsze prowadzenie kariery. Po wczorajszym newsie o rzekomym zakończeniu przygody Kanye’a Westa z profesjonalną muzyką, w internecie pojawiło się wiele opinii, że to nie pierwszy raz kiedy Kanye zapowiadał emeryturę lub dłuższą przerwę, a wychodziło inaczej.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2016, kiedy u Westa zdiagnozowano zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Wrócił on jednak do muzyki w 2018 po dwóch latach przerwy świetnie przyjętym albumem Ye. – Do zobaczenia za tydzień, kiedy nie będzie już na emeryturze; Nie rusza mnie to, nie wierzę w ani jedno jego słowo; Rich the Kid jest skończony, próbuje tylko nabić wyświetlenia profilu – komentują fani w mediach społecznościowych.

Kanye West – kim jest legenda rapu?

Kanye Omari West urodził się 8 czerwca 1977 w Atlancie. Kariera muzyczna tego rapera, producenta i projektanta mody zaczęła się w drugiej połowie lat 90. w wytwórni RocAFella Records, gdzie pracował z Jay’em Z. Swoją solową karierę jako raper zaczął w 2004, wypuszczając krążek The College Dropout, który okazał się gigantycznym sukcesem. W następnych latach eksperymentował z brzmieniami i stylami, często mieszając ze sobą gatunki takie jak rap, r&b, soul czy gospel. Do najpopularniejszych albumów Westa należą Graduation (2007), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) i The Life of Pablo (2016). Oprócz kariery muzycznej, Kanye osiągnął również sukces w branży modowej, współpracując z markami tj. Nike, Louis Vuitton i Adidas. Owocem współpracy z tą ostatnią była marka Yeezy, która znacząco wpłynęła na popkulturę. Kanye West swoją popularność zawdzięcza również wielu aferom i skandalom, głównie związanych z polityką i kobietami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments