Czad Festiwal 2018 jest odwołany! Powodem m.in. małe zainteresowanie odbiorców

Czad Festiwal 2018 odwołany!
Czad Festiwal 2018 odwołany!

Jeszcze niedawno tworząc festiwalową mapę polski, proponowaliśmy by zwrócić uwagę na odbywający się w połowie sierpnia Czad Festiwal. 27 lipca, niecałe trzy tygodnie przed datą rozpoczęcia, pojawiło się oświadczenie, że Czad Festiwal 2018 jest odwołany.

Czad Festiwal odbył się do tej pory 5 razy. Planowana na 15-18 sierpnia szósta edycja wydarzenia nie dojdzie do skutku. Szkoda, zapowiadał się całkiem niezły festiwal. Jako główne gwiazdy wystąpić mieli Dropkick Murphys, Gogol Bordello Papa Roach.

Czad Festiwal 2018 jest odwołany – małe zainteresowanie publiczności

Jako główny powód odwołania imprezy organizatorzy podają małe zainteresowanie  wydarzeniem wśród odbiorców. Słyszy się głosy, że ceny biletów wzrosły, jednak nie poszła za tym atrakcyjność line-upu, a informacje o grających zespołach podawane są zbyt późno. Ponadto termin Czadu koliduje z innym podkarpackim festiwalem – Cieszanów Rock Festiwal.

Problemy ze środowiskiem lokalnym

Mała popularność nie jest jedyną przyczyną odwołania festiwalu. Organizator Agencja Artystyczna ARENA informuje również o utrudnieniach, które pojawiły się ze strony środowisk lokalnych. Niechętnie do festiwalu odnosi się m.in. pobliska parafia, której spokój zakłócano podczas poprzednich edycji. Niestety wszystkie te czynniki spowodowały, że ostatecznie Czad Festiwal 2018 jest odwołany!

Zwrot biletów

Niesmak pozostawia kwestia związana ze zwrotem biletów. Organizator informuje, że na odesłanie biletów przeznaczonych jest tylko 7 dni. Wydaje się, że czas ten jest zdecydowanie zbyt krótki, zwłaszcza, że mamy czas urlopów i spora część ludzi mogła opuścić granice kraju. Ponadto informacja o odwołaniu festiwalu za pewne nie dojdzie do wszystkich od razu…  Ci, którzy jednak zdążą z odesłaniem biletów, koszt przesyłki pokryją sami.

Na oddanie pieniędzy Agencja Artystyczna ARENA ma 30 dni roboczych od czasu otrzymania przesyłki z biletem. Warunkiem, który muszą spełnić uczestnicy, by odzyskać pieniądze  jest prawidłowo wypełniony formularzem zwrotny (do pobrania tutaj).

Fanom festiwalu pozostaje czekać na informacje dotyczące przyszłej edycji, choć odzyskanie zaufania odbiorców może być w tym przypadku trudne… Przed nami jednak wiele innych wakacyjnych imprez, w tym wyczekiwany Pol’and’Rock Festival!