Czad Festiwal 2018 wzmacnia skład – kolejne ciekawe ogłoszenia!

Czad Festiwal 2018 wzmacnia skład
fot. www.czadfestiwal.pl

Szósta edycja festiwalu, który być może nie należy do najpopularniejszych w Polsce, ale za to broni się niesamowitą atmosferą, zbliża się wielkimi krokami. Odliczanie dobiega końca, a Czad Festiwal 2018 wzmacnia skład! Przyjrzyjmy się, jakie ogłoszenia poznaliśmy do tej pory. 

Miasto Straszęcin w dniach od 15 do 18 sierpnia tego roku będzie świadkiem czegoś niezwykłego. Wtedy bowiem odbywa się festiwal, który z roku na rok staje się coraz ważniejszym punktem na koncertowej mapie już nie tylko Polski, ale i całej Europy. Póki co wiemy parę rzeczy na pewno – emocje rosną, deszczu zapewne tradycyjnie nie zabraknie i Czad Festiwal 2018 wzmacnia skład!

Do pierwszych ogłoszeń imprezy nie mogliśmy mieć zastrzeżeń – pisaliśmy już, że na scenach festiwalu wystąpią między innymi Dżem, Luxtorpeda, KSU, Gogol Bordello, Zebrahead, Gloryhammer, Delain oraz headliner – Papa Roach.

Czad Festiwal 2018 wzmacnia skład

W międzyczasie poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wzmacniają jeszcze bardziej tegoroczny line-up. Kto dołączył do składu Czad Festiwal 2018?

Dropkick Murphys

Kolejny headliner festiwalu. Zespół rodem z Bostonu istnieje na scenie muzycznej już ponad dwadzieścia lat i na całym świecie jest znany ze swoich melodyjnych i szybkich utworów, które mają często korzenie w tradycyjnej irlandzkiej muzyce. Takie połączenie sprzyja zabawie. Wiemy jedno – atmosfera irlandzkiego pubu wypełni Czad Festiwal!

Stratovarius

Zespół, którego przedstawiać chyba nie trzeba. Legenda fińskiego powermetalu, która od ponad trzydziestu lat rozgrzewa fanów na całym świecie. W 2008 roku zespół mało co definitywnie nie zakończył działalności, gdy gitarzysta i lider grupy Timo Torkki ogłosił, że to koniec. Jednak rok później pozostali członkowie postanowili reaktywować zespół bez lidera, czego efektem była wydana w 2009 roku płyta Polaris. Czy z dawnym liderem, czy bez – Finowie z całą pewnością rozgrzeją festiwalowiczów do czerwoności!

Korpiklaani

Czyli kolejna petarda rodem z Finlandii. Zespół można zaliczyć już do światowej czołówki folk metalu – w końcu nie każdy podpisuje kontrakt ze światową wytwórnią Nuclear Blast. Korpiklaani pozwala zanurzyć się w mistycznych fińskich opowieściach. Utwory o pijaństwie, dobrej zabawie, naturze i mitologii, w połączeniu z szybką i skoczną muzyką tworzą niesamowity klimat, a ich występy podszyte są nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy. Grupa kilkukrotnie występowała już w naszym kraju z sukcesami i jesteśmy pewni, że na scenach Czad Festiwalu sprawdzą się równie skutecznie i porwą wszystkich do tańca.

Hammerfall

Znów legenda, znów power metal i znów Skandynawia. Nie jest to w żadnym wypadku narzekanie, gdyż na wieść o przybyciu zespołu Hammerfall do Polski ucieszyło się wielu fanów. Grupa powstała w 1993 roku w szwedzkim Göteborg i ma już na swoim koncie jedenaście albumów studyjnych, które zapewniły jej rozpoznawalność na każdym kontynencie. Przez skład Hammerfall przewinęli się muzycy z zespołów Dark Tranquility i In Flames. Ostatnią płytą w dorobku zespołu jest wydany w 2016 roku Built to Last.

Trzeba przyznać, że tegoroczny Czad Festiwal to gratka dla fanów szeroko pojętego metalu. Kilka ogłoszeń wywołało prawdziwą burzę i z całą pewnością do Straszęcina w dniach 15 – 18 sierpnia przybędą tłumy. Lecz to jednak jeszcze nie wszystko. Kogo jeszcze będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć na scenach festiwalu?

Czad Festiwal 2018

Gdzie: Straszęcin w województwie podkarpackim

Kiedy: 15 – 18 sierpnia

Bilety: strona internetowa festiwalu