Colours of Ostrava 2019 | Zobaczcie ogłoszonych artystów!

colours of ostrava 2019

Colours of Ostrava 2019 to jeden z największych festiwali w Europie. Na ponad 20 scenach wystąpi w lipcu blisko setka artystów, a wśród nich: The Cure, Florence + The Machine, Rag ‘n’ Bone Man, Years & Years, Zaz, Lewis Capaldi czy Rosalia. Zobaczcie pełen line up imprezy, która odbędzie się w dniach 17-20 lipca na terenie Dolnych Witkowic w Ostrawie!

Colours of Ostrava 2019 | Bilety i program

Tegoroczne Colours of Ostrava imponują line upem i mnogością wydarzeń z różnych dziedzin kultury i sztuki. Rok 2019 przyniósł zmiany w charakterze imprezy i dołączono do niej artystów jazzowych! Na ostrawskich scenach wystąpią m.in.: Sons Of Kemet XL, którzy wprost zachwycili publiczność na całym świecie energetycznym jazzem sprzeciwiającym się Brexitowi  i monarchii brytyjskiej. Przeczytajcie rezencję ich płyty – Your Queen Is A Reptile. W line upie zobaczymy także rewelacyjny Kronos Quartet czy jedną z najlepszych pianistek jazzowych na świecie – Hiromi Ueharę. Dla fanów muzyki bardziej funkowej czeka nie lada gratka, bowiem do Ostrawy przyjedzie zdobywca trzech nagród Grammy, Cory Henry i jego zespół – The Funk Apostles.

Znalezione obrazy dla zapytania colours of ostrava 2019

Ciekawą propozycją dla festiwalowiczów jest Full Moon Stage, gdzie usłyszymy zarówno trochę elektroniki, trochę rocka czy muzyki eksperymentalnej. Na Full Moon Stage w 2019 wystąpią: 52 Hertz Whale, Agu ,Bo Ningen (JP) ,Burgr/Pjoni, Čáry života, Holy Motors (EE), Isama Zing, Kalle with acoustic band, Market, Oswaldovi, post-hudba, Povodí Ohře, Rány těla, Shilpa Ray (US), Tęskno (PL), The Kill Devil Hills (AU), Tolstoys, Uniform (US) i zwycięzca konkursu 1band2play.

Bilety na festiwal kupicie na oficjalnej stronie wydarzenia. 

Colours of Ostrava to słynny już festiwal ze znakomitą, międzynarodową renomą. Festiwal odbywa się na terenie dawnej huty Dolne Witkowice w centrum Ostrawy, wśród monumentalnych dawnych kopalń, hangarów i pozostałości linii produkcyjnej. Obecnie wiele obszarów zostało zrewitalizowanych, pozostałe zabezpieczone, a cały obszar Dolnych Witkowic wpisano na listę Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego. Wśród miejsc związanych z gastronomią przygotowano specjalne strefy z jedzeniem, ale także..kawiarnię  Bolt Cafe na szczycie wielkiego pieca! Jest to miejsce, z którego rozciąga się niesamowity widok na cały festiwalowy teren i miasto. Co ciekawe, niedaleko znajduje się winiarnia w jednym z betonowych bunkrów.

Colours of Ostrava 2019 – teatr i sztuki wizualne

Festiwal jest również przyjazny dla rodzin z dziećmi. Organizatorzy przygotowali place zabaw i miejsca, w którym dzieciaki będą mogły spełnić się artystycznie. Jeśli chodzi o sztukę wizualną, to cały teren festiwalowy Colours of Ostrava 2019 zostanieprzyozdobiony specjalnie przygotowanymi na tą okazję instalacjami świetlnymi. Ostrawa będzie tętnić życiem i różnymi wydarzeniami kulturalnymi. Będą organizowane przedstawienia teatralne, warsztaty artystyczne. Można także wybrać się do festiwalowego parku rozrywki!