Bullet for My Valentine planuje kolejny album!

Bullet for My Valentine planuje nowy album!
fot. Wikimedia Commons

Matt Tuck, frontman zespołu Bullet for My Valentine, w zeszłym miesiącu udzielił wywiadu słowackiej stacji MetalshopTV. Rozmowa miała miejsce przed występem grupy w Bratysławie. Muzyk w wywiadzie zdradził, że Bullet for My Valentine planuje kolejny album i omówił wszystkie poprzednie krążki zespołu.

Czy po sukcesie Gravity możemy liczyć na nowe wydawnictwo?

Największym zaskoczeniem podczas wywiadu jest fakt, że zespół pracuje nad kontynuacją albumu wydanego niespełna rok temu.

Tuck twierdzi, że nowy album będzie brudnym owocem miłości płyt Gravity i Venom. Zespół napisał już kilka piosenek, a ścieżki dźwiękowe wydają się być połączeniem najlepszych kawałków z tych dwóch albumów.

Na razie nie ujawniono szczegółów dotyczących terminu wydania płyty.

Gravity było wydawnictwem stworzonym z perkusistą Jasonem Bowldem i basistą Jamie Mathiasem. Tuż przed premierą, zespół podgrzewał atmosferę i wydał aż trzy single zapowiadające album. Tuck wspomniał, że chłopaki celowo odeszli od nagrania albumu w stylu Venom z 2015 roku. Podkreślił również, że nawet jeśli Gravity jest mniej wymagającą muzycznie płytą, to było to dla muzyków dużo bardziej ekscytujące i satysfakcjonujące przeżycie, by zrobić coś nowego. Jak twierdzi frontman, podczas pracy nad krążkiem nadal sporo czerpali z dorobku zespołu, ale nie polegali wyłącznie na tym.

Ponadto, Tuck wspomniał, że Venom jest świetną metalową płytą i wszyscy członkowie zespołu byli zgodni jeśli chodziło o klimat, w którym miała zostać zrealizowana.

Obecnie Bullet for My Valentine jest w trasie koncertowej po Europie. W tym roku zespół wystąpi w Polsce dwa razywe Wrocławiu (A2) oraz Krakowie (Kwadrat).

Poniżej prezentujemy koncertowe tournee zespołu:

24.05 Glasgow, Wielka Brytania
25.05 Leeds, Wielka Brytania
26.05 Hatfield, Wielka Brytania
01.06 Utrecht, Holandia
02.06 Anröchte, Niemcy
03.06 Wacken, Niemcy
05.06 Wrocław, Polska
06.06 Kraków, Polska
08.06 Rothenburg Ob Der Tauber, Niemcy
10.06 Püttlingen, Niemcy
13.06 Dornbirn, Austria
14.06 Dinkelsbühl, Niemcy
16.06 St. Pölten, Austria
18.06 Hasselt, Belgia
20.06 Geneva, Szwajcaria
21.06 Pratteln, Szwajcaria
22.06 Sulingen, Niemcy
23.06 Luxemburg, Luxemburg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o