Amazon Music rośnie szybciej niż Spotify

Amazon Music rośnie szybciej niż Spotify

Ostatnio pojawiła się informacja, że usługa Amazon Music zyskuje większą ilość nowych subskrybentów niż Spotify czy Apple Music. Dlaczego tak się dzieje?

W 2016 roku Amazon wprowadził własny serwis streamingowy. Branża muzyczna była wtedy negatywnie nastawiona do tego kroku argumentując, że jest kolejną kopią Spotify. Okazuje się jednak, że po kilku latach Amazon Music rośnie w siłę.

Amazon Music rośnie szybciej niż Spotify

Według danych MIDiA Research w ciągu ostatniego roku Amazon zwiększył ilość osób subskrybujących usługę Music Unlimited o ponad 70%. Aktualnie subskrybuje ją około 32 milionów subskrybentów. Amazon Unlimited Music jest wciąż mniejszy niż jego najwięksi konkurenci – Apple Music ma około 60 milionów subskrybentów, a Spotify ponad 100 milionów. Amazon ma wiele do nadrobienia, ale na razie jest na dobrej drodze, by z czasem dogonić inne serwisy.

Co wpływa na szybki wzrost popularności Amazon Music?

Powodów jest kilka. Firma nie nastawia się na młodych fanów muzyki, którzy pozostają wierni Spotify czy Apple Music. Zamiast tego kierują ofertę do starszych konsumentów – zwłaszcza tych między generacją sklepów z płytami a młodzieżą używającą streamingu. Według MIDiAa Research tylko pięć procent klientów Spotify ma 55 lat lub więcej, w porównaniu do 14 procent klientów Amazon Music. Amazon zdaje sobie sprawę z wartości, jaką jest zaspokajanie potrzeb starszych klientów, którzy streamują muzykę od niechcenia i ludzi, którzy używają inteligentnych głośników. Według MIDiA Research do szybkiego rozwoju Amazon Unlimited Music przyczyniły się również inteligentne głośniki Amazon Echo i innych urządzeń z Alexą, które w wielu przypadkach domyślnie korzystają z usług Amazon. Na przykład, jeśli poprosimy Alexę o zagranie Kiss Prince’a na głośniku, zostanie on odtworzony przez Amazon Music. Głośnik odtworzy utwór ze Spotify dopiero, kiedy powiemy „Zagraj Kiss Prince’a”. Oprócz tego koszt subskrypcji Amazon Music Unlimited spada z normalnych 10 USD miesięcznie do 8 USD miesięcznie dla członków Prime i tylko 4 USD miesięcznie dla osób, które tylko słuchają za pośrednictwem urządzeń Echo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here