Tidal udostępnił nowy album Prince’a!

Siódmego czerwca przypadła 61 rocznica urodzin zmarłego przed trzema laty artysty. Z tej okazji serwis Tidal udostępnił nowy album Prince’a. Oficjalne eventy z tej okazji odbędą się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Hiszpanii czy Brazylii.

Fani Prince’a mogą czuć się usatysfakcjonowani. Album Originals jest owocem rozpoczętej w 2015 roku współpracy muzyka z serwisem. Materiał składa się z 15 utworów, z czego 14 z nich nie zostało wydanych w wersji początkowo stworzonej przez Prince’a. To wszystko ukazuje, jaki wpływ artysta wywarł na muzykę oraz w jaki sposób inspirował nowe pokolenia. Wyboru utworów dokonali Jay-Z i Troy Carter w imieniu The Prince Estate.

Sam Jay-Z przyznał, że kontynuacja dokonań Prince’a poprzez muzykę była dla nich zaszczytem. Podziwiał go również za wolność artystyczną, odwagę i zaufanie do zespołu Tidal.

Prince miał zaufanie do Tidala. Wcześniej współpracował nad ekskluzywnymi wydawnictwami takimi jak HITNRUN Phase One, HITNRUN Phase Two, Prince’s Rally 4 Peace oraz Purple Pick of the Week z nieopublikowanymi wcześniej, unikalnymi utworami wybranymi przez artystę.

Po wydaniu HINTRUN Phase One, Prince podkreślił, że był pewny sukcesu tej współpracy już od pierwszego spotkania. Wspomniał również, że Tidal podchodzi z poszanowaniem do stylu artystów, okazuje im wsparcie oraz docenia ich wysiłek włożony w twórczość.

Album wydany w Tidal jest zgodny z technologią MQA, umożliwiając kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń. Słuchacze odtwarzają dźwięk najwyższej jakości. Zamierzeniem Prince’a było udostępnić fanom muzykę, której mogliby doświadczać w jakości studyjnej.

Wszyscy, którzy nie posiadają jeszcze konta w tym serwisie, mogą obecnie skorzystać z promocji i uzyskać dostęp do serwisu przez 90 dni za darmo. Tidal oferuje nielimitowany dostęp do 60 milionów utworów i 250 tysięcy plików wideo, wydarzeń na żywo, playlist. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://tidal.com/pl/prince . Oferta skierowana jest wyłącznie do nowych użytkowników.

Oficjalny event z okazji premiery albumu Prince’a w Polsce odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Czy album zawiera hit na miarę legendarnego Purple Rain? Oceńcie sami.