Alter Bridge zapowiadają najnowszy album

Alter Bridge zapowiadają najnowszy album
fot. Wikipedia, Sven Mandel

Mylesa Kennedy’ego z całą pewnością nie można nazwać osobą, która lubi się nudzić. Dlaczego? Cóż, przez ostatnie dwa lata muzyk pochwalić może się: międzynarodową trasą z Alter Bridge, wydaniem solowej płyty, trasą koncertową promującą ową płytę, stworzeniem nowego materiału ze Slashem oraz objechaniem dwa razy globu razem z gitarzystą Guns N’ Roses. Wydawać by się mogło, że po tym jakże aktywnym okresie Myles w końcu uda się na jakiś dłuższy urlop. Nic bardziej mylnego! Kennedy i Alter Bridge powracają już z kolejnym nowym albumem!

Najnowsze wydawnictwo Alter Bridge ujrzy bowiem światło dzienne 18 października bieżącego roku. Na krążku Walk the Sky, bo taką nazwę nosić będzie nowa płyta grupy, znajdziemy czternaście utworów stworzonych przez Mylesa oraz Marka Tremontiego, gitarzystę kapeli. Za konsoletą producencką podczas sesji nagraniowych zasiadł natomiast znowu Michael Baskette, dla którego była to już piąta okazja do współpracy z Alter Bridge. Najnowszy album grupy promuje między innymi upubliczniony pod koniec czerwca singiel Woulnd’t You Rather.

Alter Bridge – Walk The Sky, okładka i tracklista
Zespół podzielił się już także  z okładką, która zdobić będzie wydawnictwo oraz listą utworów jaką znajdziemy na płycie. Jak już wcześniej było wspomniane, na krążku znajdziemy aż czternaście piosenek:

1. One Life
2. Wouldn’t You Rather
3. In The Deep
4. Godspeed
5. Native Son
6. Take The Crown
7. Indoctrination
8. The Bitter End
9. Pay No Mind
10. Forever Falling
11. Clear Horizon
12. Walking On The Sky
13. Tear Us Apart
14. Dying Light

a okładka (stworzona przez Dana Tremontiego – brata Marka) wyglądać będzie następująco:

Okładka nowej płyty Alter Bridge
fot. Facebook kapeli
Alter Bridge w Polsce

Warto także dodać, że już 23 listopada Myles Kennedy z kolegami po raz kolejny wystąpią przed polską publicznością! Grupa wystąpi bowiem tego dnia w warszawskiej Hali Koło. Polski koncert będzie jednym z przystanków podczas międzynarodowej trasy promującej album Walk The Sky. W roli supportów wystąpią natomiast formacje Shinedown oraz Sevendust. Wejściówki na koncert zakupić możecie między innymi na portalu Eventim.pl. Cena pojedynczego biletu to obecnie 240 złotych. Organizatorem koncertu jest katowicka wytwórnia Metal Mind Productions.