Alicia Keys i jej nowy singiel “Underdog”

alicia keys
youtube.com

Alicia Keys zaprezentowała teledysk do singla Underdog. Piosenka promuje siódmy nadchodzący album artystki, który będzie nosił tytuł ALICIA.

Kilka dni temu piosenkarka opublikowała teledysk do piosenki Underdog na swoim youtubowym kanale za pośrednictwem RCA Records. Dzisiaj klip ma już ponad 1 500 000 wyświetleń. Premiera piosenki miała miejsce na platformie radiowych stacji internetowych iHeartRadio.

Gracz ze słabszą kartą

Underdog oznacza słabszą, przegrywającą stronę. W refrenie piosenkarka wymienia osoby, dla których dedykuje piosenkę. Przekonuje ich, żeby robili to co kochają mimo pewnego trudu, który to za sobą niesie, a pewnego dnia odczują, że było warto.

SO I SING A SONG FOR THE HUSTLERS
TRADING AT THE BUS STOP
SINGLE MOTHERS
WAITING ON A CHECK TO COME
YOUNG TEACHERS
STUDENT DOCTORS
SONS ON THE FRONT LINE
KNOWING THEY DON’T GET TO RUN
THIS GOES OUT TO THE UNDERDOG
KEEP ON KEEPING AT WHAT YOU LOVE
YOU’LL FIND THAT SOMEBODY SOON ENOUGH
YOU WILL RISE UP , RISE UP, YEAH

Udział w pisaniu najnowszej piosenki Alici miał brytyjski muzyk Ed Sheeran. Utwór został wyprodukowany przez Keys i Johnny’ego McDaida.

alicia keys
youtube.com

Za reżyserię energetycznego teledysku odpowiada Wendy Morgan. Teledysk został przedstawiony MTV Live, MTV U i BET Soul, a także na billboardach Times Square ViacomCBS w Nowym Jorku.

Artystka o swoim dziele

Alicia Keys zapytana o piosenkę, pośpieszyła z wyjaśnieniem. Gwiazda zaskoczyła fanów interpretacją swojej piosenki:

Niektórzy ludzie mogą uważać to słowo za słabsze za słowo negatywne, ale widzę je jako potężne słowo reprezentujące osoby, które mogą być niedoceniane, a jednak wciąż podejmują wyzwanie i przekraczają oczekiwania. Uwielbiam tę piosenkę, ponieważ dotyczy prawdziwego życia, prawdziwych ludzi i naszych doświadczeń. Wszyscy byliśmy w sytuacji, w której musieliśmy się przeciwstawić. To nigdy nie jest łatwe. Jednym z moich ulubionych tekstów w tej piosence jest: „Mówią, że nigdy bym tego nie zrobił, ale zostałem zbudowany, by przełamać formę”. Nie sądzę, żeby na planecie była osoba, która nie czułaby się w ten sposób.

Nadchodzi nowy album

Underdog to kolejny singiel z nadchodzącej plyty ALICIA, która będzie miała premierę tej wiosny. Poprzednimi singlami promującymi krążek są Time Machine oraz romantyczny duet z Miguelem czyli Show Me Love.

A to nie koniec zaskakujących wieści, które ma dla nas piosenkarka. Alicia wydaje w tym roku książkę! Publikacja pod tytułem More Myself: A Journey pojawi się na półkach sklepowych 31 marca.