Drugi sezon You – czy jest równie wciągający jak jedynka?

Drugi sezon You
fot. materiały prasowe

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna serialu You? Pierwszy sezon bardzo przyciągnął widzów i zachęcił, aby czekać na więcej. Nowe epizody serialu ukazały się na platformie streamingowej Netflix pod koniec 2019 roku, a dokładniej 26 grudnia. Czy Beck jednak żyje i stanie twarzą w twarz z Joe?

Tego dowiemy się właśnie w drugim sezonie. Dotychczas stacja Lifetime pracowała nad produkcją tego serialu. 4 grudnia 2018 roku Netflix poinformował, że przejmuje stery nad drugim sezonem. Czy zostanie tak dobrze przyjęty przez widzów jak inne produkcje tej platformy, przykładowo Safe?

10 odcinków pierwszego sezonu podbiło serca widzów.

Pierwszy sezon oparty jest na książce autorstwa Caroline Kepnes, o tym samym tytule co serial. Główny bohater – Joe Goldberg – jest z pozoru normalnym, spokojnym pracownikiem księgarni. Chłopak dąży do tego, aby poznać prawdziwą miłość. W miejscu swojej pracy spotyka Beck. Już po chwili oglądania możemy zorientować się, że nie będzie to typowa historia rodem z komedii romantycznej. Z czasem niewinne zauroczenie bohatera przeobraża się w obsesję. Joe nie tylko śledzi swój cel, podgląda przez okno ale bardzo dokładnie przegląda wszystkie jej portale na social mediach. W taki sposób zdobywa bardzo dużo informacji, w tym nawet adres zamieszkania. Dodatkowo bardzo szybko likwiduje każdą przeszkodę, która staje mu na drodze w zdobyciu upragnionej kobiety. Joe wspominał, że nigdy nie zabija ludzi, których kocha. Mimo to Beck umiera w ostatnim odcinku. Finałowe epizody dały fanom duże nadzieje, że kontynuacja będzie w podobnie interesującym stylu.

Caroline Kepnes napisała także kontynuację pierwszej części, tak że jeśli jesteś fanem książek i ciekawy jesteś, co wydarzyło się w drugim sezonie, powinieneś sięgnąć po Hidden Bodies.

A jak będzie z drugim sezonem? Czy będą także podkręcające napięcie sceny grozy?

Początkowo nie potwierdzano obsady kolejnych epizodów You. Jedyną oczywistością było to, że nadal głównym bohaterem będzie Joe, którego gra Penn Badgley. Czy Beck pojawi się jeszcze na ekranach?

W serii drugiej Joe z nową tożsamością przeprowadza się do Los Angeles. Tam odnajduje swój nowy cel, tym razem szefową kuchni. Jednak nie tylko Ona jest tutaj celem. Początkowe epizody sprawiają wrażenie lekko normalniejszych porównując do pierwszej części. Jak się okazuje, Joe powraca ze wszystkimi przerażającymi cechami. Następuje wiele niespodziewanych zwrotów akcji, które zaspokajają oczekiwania widzów na temat wciągającego stylu.