The Shining – planszówkowy horror [zapowiedź]

The Shining
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=6uWWrIVmIeY

Mamy świetną wiadomość dla fanów horrorów. Jeszcze w tym roku do naszych rąk trafi planszówka z fabułą mrożącą krew w żyłach. Gra tworzona jest na podstawie filmu Lśnienie – adaptacją powieści Stevena Kinga. The Shining zapowiadana jest jako kooperacyjna gra terroru i oszustwa.

Stworzenia planszówki podjął się zespół projektowy Prospero Hall. The Shining przeznaczona będzie dla 3-5 osób powyżej 17 roku życia. Póki co autorzy niewiele ujawniają. Zdołałam jednak znaleźć informacje o samej fabule produkcji.

Zamknięci w przeklętym hotelu

Jako gracze przybywamy do hotelu Overlock, znajdującym się w sercu Gór Skalistych. W okresie zimowym jest on całkowicie odcięty od świata. Okazuje się jednak, że nie będziemy w nim sami – duchy mrocznej i krwawej historii hotelu na stałe tu pozostały a wraz z nimi upiorne wizje, które mącą nasz rozsądek. Nie mając możliwości ucieczki, desperacko przeszukujemy pokoje hotelowe, zdobywając wystarczającą siłę woli, aby oprzeć się złemu wpływowi otoczenia. Nie wszystkim jednak się to udaje. Jedno z nas już uległo mrocznym siłom i w tajemnicy przed nami robi wszystko, aby zatrzymać nas w hotelu na zawsze.

Gracz niczym Jack Torrace

Choć wiele informacji na temat zasad i rozgrywki nie znamy, możemy przyznać, że gra będzie odzwierciedleniem Lśnienia. Ten, kto oglądał horror Stanleya Kubricka doskonale zauważy, że gracze wcielą się w główną postać filmu Jacka Torrance’a. Akcja rozgrywać się będzie w tym samym miejscu – w hotelu Overlock, który skrywa mroczą historię. Fanów przerażających filmów na pewno zastanawia, czy terror rozgrywek również będzie odbiciem tego, co działo się w horrorze. Aspekt współpracy zawodników także daje do myślenia – na czym polegać będzie ta kooperacja?

Strach się bać co przyniesie nam Prospery Hall ze swoją nową planszówką.

Ghost of Tsushima – zapowiedź nowej gry w feudalnej Japonii