7 Najlepszych piosenek New Years Day!

New Years Day jest zespołem rockowym, który został założony w 2005 roku w Kalifornii. Ich muzykę można porównać do dokonań Motionless In White, In This Moment, Butcher Babies oraz Stitched Up Heart. Zapraszamy Was na 7 Najlepszych piosenek New Years Day!

Historia New Years Day

Zadebiutowali rok później EPką New Years Day, a pierwszy pełnoprawny album – My Dear wydali w 2007 roku. Od tamtej pory wydali jeszcze trzy EPki: The Mechanical Heart (2012), Epidemic (2014) i Diary of a Creep (zawierająca covery, 2018) oraz trzy albumy: Victim to Villain (2013), Malevolence (2015) oraz Unbreakable (2019).

Na początku grupę tworzyli: wokalistka Ashley Costello, gitarzyści Keith Drover i Mike Schoolden, perkusista Russell Dixon, basiści Adam Lohrbach oraz Eric Seilo. Po sporej ilości zmian kadrowych Ashley pozostała jedyną stałą członkinią zespołu, a poza nią NYD stanowią: gitarzyści Nikki Misery i Jeremy Valentyne, basista Frankie Sil oraz perkusista Joshua Ingram.

Zapraszamy na 7 Najlepszych piosenek New Years Day!

Done With You

Pochodzi z płyty Unbreakable. Kobieta opowiada o bólu, jakiego otrzymała ze strony ukochanej osoby. Jak w tytule, „skończyła” z nią i teraz nie czuje nic. Kawałek o toksycznej miłości, pełnej cierpienia i żalu. Ale też o wstydzie, którego doświadcza skrzywdzona osoba.

I’m About To Break You

Singiel z 2016 roku. Teledysk przypomina film Legion Samobójców, ale trochę w klimacie post-apokaliptycznym. Klatki, baza wojskowa, maski, sporo piachu, Ashley jako rockowa Harley Quinn… Piosenka o relacji love/hate, z wyraźnym zabarwieniem erotycznym.

Kill Or Be Killed

Singiel z płyty Malevolence. Kawałek o zasadzie „Zabij lub zgiń!” i o instynkcie mordercy. Ogólniej interpretowany, może być traktowany jako piosenka o rywalizacji i walce, które nie zawsze są dobre. Nakręcono do niego niepokojący i nieco gotycki teledysk.

Epidemic

Tytułowy utwór z EPki grupy z 2014 roku. Opowiada o cynizmie, nienawiści i powszechnej tendencji do krytykowania wszystkiego i wszystkich. Te przywary zostały porównane do epidemii, która pochłania wszystkich, na którą nie ma lekarstwa i, która jest niesamowicie zaraźliwa.

Break My Body

Pochodzi z płyty Unbreakable. Ashley Costello jest jedną z tych wokalistek, która w swoich tekstach śmiało odnosi się do swojego życia seksualnego. Tak jest w tym przypadku. Innym przykładem takiego tekstu jest Scream albo I’m About To Break You (obydwa z krążka Malevolence).

Bloody Mary

Pochodzi z płyty Victim to Villain. W powszechnej opinii ten kawałek odnosi się do Mixi Demner (Stitched Up Heart), która miała kopiować Ashley Costello. Patrząc ogólniej na ten tekst, można go rozumieć jako potępienie zachowania, w którym ktoś naśladuje kogoś do tego stopnia, że traci własną indywidualność.

Angel Eyes ft. Chris Motionless (Motionless In White)

Piosenka o zakochaniu się w osobie, o której wiemy, że jest dla nas zła, a której nie umiemy się oprzeć.  Kręcenie teledysku było bardzo problematyczne – psucie się rekwizytów, Chris, który prawie przegapił lot z powodu burzliwej pogody, wciąż rosnący budżet klipu, pożyczanie pieniędzy na ten projekt… Jednak ostatecznie się udało, a efekty możecie zobaczyć poniżej!