5 Najlepszych piosenek Motionless In White

Przedstawiamy Wam Motionless In White i ich 5 Najlepszych piosenek!

Historia MIW

Motionless In White to amerykański zespół, który swoją karierę rozpoczął w 2005 roku i od tamtej pory wydał 5 płyt studyjnych: Creatures, Infamous, Reincarnate, Graveyard Shift oraz Disguise. Po kilku zmianach kadrowych skład stanowią: wokalista Chris „Motionless” Cerulli na wokalu, gitarzyści Ryan Sitkowski oraz Ricky „Horror” Olson (ten przez pewien czas był również basistą grupy), basista Justin Morrow oraz perkusista Vinny Mauro. Muzyka, jaką tworzą MIW to tzw. horror metal. Do licznych inspiracji grupy zaliczają się chociażby: Marilyn Manson, Rob Zombie, Slipknot, Korn, Depeche Mode, Rammstein, Misfits, Linkin Park i wiele innych.

W swoich piosenkach MIW poruszają takie tematy, jak prześladowanie, nienawiść wobec odmienności, ataki na zespół, nietolerancja, zepsucie społeczeństwa. Przekaz płynący z twórczości formacji jest prosty: nieważne, co inni myślą, ważne jest to, co ty (odbiorca) czujesz i to, czego chcesz. Między innymi z tego powodu, kapela jest stawiana obok Black Veil Brides, Asking Alexandrii, In This Moment czy New Years Day.

Top 5 piosenek Motionless In White:

  1. Infamous

Tytułowy kawałek z drugiej płyty zespołu. Jest odpowiedzią Chrisa na ataki wobec zespołu i wobec niego samego. Wokalista odnosi się do ignorancji swoich krytyków: „Otwórz swój umysł, zanim otworzysz usta” i deklaruje, że „nie obchodzi go, co mają do powiedzenia”.

  1. Voices

Singiel z Graveyard Shift i jedna z najbardziej melodyjnych piosenek MIW. Opowiada o byciu w mrocznym miejscu i poczuciu, że ktoś w naszej głowie nas kontroluje. To kawałek o walce, którą każdy z nas czasem toczy z samym sobą.

  1. Break The Cycle

Singiel z płyty Reincarnate. Nakręcono do niego mroczny teledysk, którego akcja dzieje się w domu rodem z horroru. Historia o próbie przełamania apatii i poszukiwaniu sensu życia.  Jak powiedział sam Chris, ta piosenka jest „mieszanką przeszłości i teraźniejszości Motionless In White”.

  1. Queen For Queen

Kolejna piosenka z 4 płyty MIW. Opowiada o kimś, kto goni za pieniędzmi i udaje kogoś, kim nie jest. Jednocześnie potępia autora tekstu, bo tylko w ten sposób może spać spokojnie. Jeden z wielu utworów grupy, który obnaża ludzką hipokryzję i zepsucie.

  1. Immaculate Misconception

Teledysk i tekst miały pokazać, jak pełni hipokryzji są ludzie krytykujący MIW. O usprawiedliwianiu przemocy religią. Jest to koronny przykład tego, jak muzycy chcą walczyć z ignorancją i ludźmi „o zamkniętych umysłach”. Ponadto – genialny pokaz wokalu i tego, co grupa ma do zaoferowania.