15 faktów o Innej

Rumuńska piosenkarka Inna obchodzi dzisiaj 24.urodziny. Z tej okazja zapraszam Was na 15 faktów o niej!

Dzieciństwo i młodość Innej

  1. Naprawdę nazywa się Elena Alexandra Apostoleanu.

2. Jej ojciec pracował jako ratownik morski, a matka – jako tancerka i piosenkarka. To za nich namową Inna zaczęła śpiewać.

3. Inna jako dziecko interesowała się piłką nożną i koszykówką, a także muzyką. Trenowała także pływanie.

4. Pośród artystów, których słuchała jako nastolatka, znalazły się m.in. Celinie Dion, Christina Aguilera, Beyonce czy Whitney Houston. Inna słuchała także euro popu i elektro house’a.

5. W wieku 8 lat zaczęła chodzić na lekcje śpiewu.

6. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomii w Konstancy, a następnie Wydział Nauk Politycznych na tamtejszym uniwersytecie.

Kariera Innej

7. Zadebiutowała w 2009 roku albumem Hot. Później nagrała jeszcze 5 albumów: I Am the Club Rocker, Party Never Ends, Inna, Nirvana i Yo.

8. W tym samym roku, co debiut, wydała świąteczny singiel I Need You For Christmas.

9. Do jej największych hitów należą kawałki: Sun Is Up, Cola Song, In Your Eyes lub Diggy Down.

10. Inna została ochrzczona przez The Guardian „jednym z największych towarów eksportowych”.

11. Pośród wielu nagród Innej warto wyróżnić 2 statuetki MTV Europe Music Awards, NRJ Music Award i European Border Breakers Award.

Działalność społeczna Innej

12. Inna chętnie angażuje się w akcje charytatywne. W 2011 r. Inna przyłączyła się do kampanii przeciwko przemocy domowej Ból to nie miłość, umożliwiającej kobietom przeciwstawianie się wykorzystywaniu i podpisała petycję, w której zwraca się do rządu rumuńskiego o zaostrzenie prawa dotyczącego przemocy domowej. Działaczka na rzecz praw dziecka w Rumunii, poparła kampanię UNICEF No More Invisible Children z 2012 r.

13. Inna rozpoczęła kampanię Bring the Sun Into My Life, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat przemocy wobec kobiet.

Kontrowersje wokół piosenkarki

14. W tym samym roku wraz z innymi rumuńskimi celebrytami podpisała list otwarty wspierający społeczność LGBT w odpowiedzi na wspieraną przez rumuński Kościół prawosławny akcję zmiany konstytucyjnej definicji rodziny. Zostało to skrytykowane przez rumuńskie i międzynarodowe grupy praw człowieka jako ograniczające prawa LGBT.

15. Sugerowano, że piosenkarka przeszła operację plastyczną twarzy i ma implanty piersi. Inna zaprzeczyła tym sugestiom.