Szczęście + kot? Odnajdź Kocie Mojo!

Kocie mojo
Fot. Diana Łętocha

Jesteś posiadaczem kota, ale masz wrażenie, że się nie dogadujecie? A może twój futrzak ciągle robi ci na złość? Zastanawiasz się, co zrobić, by poprawić wasze relacje? Z odsieczą, w postaci porad, przychodzi Jackson Galaxy – autor książki pt. Kocie Mojo, koci behawiorysta oraz gospodarz programu Kot z piekła rodem.

Kocie Mojo

Koty to wspaniali towarzysze, którzy potrafią utrudniać nam życie. Wbrew mylnemu przekonaniu, wcale nie robią nam na złość. Na ogół wiąże się to z kocią kwestią zdrowotną. Czasem okazuje się, że zagubiły kocie mojo. Tylko… co to takiego?

Team mojo

Kocie mojo to kocia pewność siebie, którą można rozwijać zgodnie ze swoimi pierwotnymi instynktami. Jak ją wzbudzić? Odpowiedzi udzieli wam kot Mojo. Dowiesz się także, do jakiego typu kota zalicza się twój kociak; Mojito, Strachajło czy może Napoleon?

Książka Kocie Mojo prowadzona jest w narracji pierwszoosobowej z perspektywy miłośnika oraz posiadacza kotów. Ponadto została napisana łatwym w odbiorze, humorystycznym i obrazowym językiem, a tekst poparty jest licznymi przykładami oraz ilustracjami. Całość składa się z czterech części, które dzielą się na dwadzieścia jeden rozdziałów.

Kocie fakty

Jako poradnik zawiera wiele wskazówek dotyczących zachowań naszych pupilków. Oprócz tego znajdziecie wiele informacji zarówno o kotach pierwotnych, jak i udomowionych. Dodatkowym atutem jest także koci słownik oraz kącik kociego mądrali, a nawet ciekawostki ze świata, które stanowią nie lada gratkę dla miłośników kotów. Autor nierzadko prowadzi rozmowę z czytelnikiem. Za pomocą retrospekcji ukazuje problemy kotów na przykładzie osobistych doświadczeń, które nabył w schroniskach.

Podoba mi się, że lektura Kocie Mojo napisał pasjonat kotów. Nawet jeśli ktoś nie wie, kim jest Jackson Galaxy, od razu zauważy jego zaangażowanie oraz miłość do tych zwierzątek przelaną na papier. Często używa pieszczotliwych określeń – nasze mruczki – oraz nakłania do okazywaniu kociemu towarzyszowi miłości i zrozumienia.

A teraz idźcie i mojofikujcie świat!

Książka ta jest idealna dla nowicjusza, który dopiero co nabył pierwszego mruczka, aczkolwiek niejednemu doświadczonemu kociarzowi także może się przydać. Rozwiązuje liczne kocie problemy i rozwiewa wątpliwości, co do faktów i mitów. Podpowiada także, jak polepszyć relacje kota z tobą, z dzieckiem, z psem lub kota z innymi futrzakami. Nie wszystko jest skomplikowane. Wystarczy, że zaufasz Jacksonowi!


Wszystkich miłośników kotów zapraszam do zapoznania się z recenzją książki Siedem prawd.