Okładki tygodnia#5. Wydawnictwo Jaguar

okładka
Źródło: pixabay

Kolejna seria: okładki tygodnia i dwie różnorodne propozycje. Zapraszamy na nowości wydawnictwa Jaguar, a wśród nich: „Bez zobowiązań” i „Złota rybka w szambie”. Wymienione pozycje, to opowieść o trudach miłości oraz poradnik o uzależnieniach.  Obydwu treściom bez wątpienia towarzyszą niełatwe problemy i wyczerpujące emocje.

„Bez zobowiązań” – Paulina Wysocka – Morawiec

okładki
wydawnictwo-jaguar.pl

Spontaniczność, szaleństwo i studenckie życie. To główne hasła książki „Bez zobowiązań”. Można przypuszczać, że na zdjęciu okładki są dwie zakochane osoby. Jednak skrywa ona znacznie więcej. Spotkamy się tu ze skomplikowaną relacją, pełną emocji i napięcia.

Autorka przedstawia klasyczny model wejścia w dorosłość. Dziewczyna przyjeżdża do większego miasta i wprowadza się do akademika. Następnie podejmuje pracę w pubie, aby zarobić na podstawowe potrzeby. Otacza się przyjaciółmi i wieloma znajomymi. Los sprawia, że podczas imprezy, przypadkiem trafia na pewnego chłopaka. Mimo dużej sympatii do nieznajomego, studentka nie chce angażować się w związek. Wobec tego, proponuje pewien układ. Umowa zawarta pomiędzy parą nieco wymyka się spod kontroli. Tym samym spotykają ich nieprzewidziane sytuacje, a ich znajomość zaczyna być nietypowa.

„Złota rybka w szambie” – Krzysztof Piersa

złota rybka w szambie
wydawnictwo-jaguar.pl

Wymowna okładka trafnie odzwierciedla to, czym stał się Internet. Metaforyczne ujęcie tego tematu pozwala zasygnalizować skalę problemu. Ponadto, zaznacza również, jak wielu z nas on dotyczy.

Książka o młodych ludziach, niekiedy dzieciach. Jest jednak przeznaczona dla dorosłych. Poradnik powstał z myślą o rodzicach, opiekunach i pedagogach. Został skonstruowany w taki sposób, aby jak najszybciej uchronić swoje dziecko. Znajdziemy w nim wiele wskazówek dotyczących diagnozowania uzależnień. Przeczytamy o pozytywnych i negatywnych stronach Internetu. Co więcej, dowiemy się, jak zwalczyć ten nałóg i jego konsekwencje. Wraz z Krzysztofem Piersą poznamy największe zagrożenia, czyhające na nas w  sieci.

„Bez zobowiązań” to wciągająca opowieść o młodzieńczej wizji. Nauczy jak pokonać lęk i niepokój. Dodatkowo wprowadzi w świat studentów i realiów polskiego akademika. Z kolei poradnik Krzysztofa Piersy uświadomi, że Internet nie spełnia naszych życzeń jak złota rybka.


Zapraszamy na recenzję książki  – “Jadłonomia po polsku”