Okładki tygodnia #4. Wydawnictwo Świat Książki

okładka
Źródło: pixabay

W tym tygodniu coś dla fanów kryminalnych historii. Wydawnictwo Świat Książki oferuje nam zestaw przerażających historii i niewyjaśnionych okoliczności. Idealne propozycje dla osób lubiących mroczne opowieści. Nowości trafią też w gusta miłośników detektywistycznych zagadek. W związku z tym, zapraszam na kolejną serię: okładki tygodnia.

„W ciemności” – Mike Omer

wydawnictwo świat książki
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Kobieca twarz, będąca motywem okładki, nie od razu świadczy o przeszywającym morderstwie. Ciepła kolorystyka raczej stanowi kontrast do mrożącej krew w żyłach historii.

Wszystko zaczyna się od koszmarnego filmu, udostępnionego w Internecie. Krótki materiał zatytułowany „Eksperyment numer 1” przedstawia dziewczynę, usiłującą wydostać się z trumny. Zoe Bentley od lat zajmuje się psychologią śledczą. Po obejrzeniu video wraz ze swoim wspólnikiem stara się odnaleźć sprawcę tego bestialskiego czynu. Jednak morderca działa zdecydowanie szybciej i wkrótce znów publikuje podobne nagranie. Zoe trafia na pewien trop. Na myśl o zabójstwach przychodzi jej Rod Glover – mężczyzna prześladujący ją od dzieciństwa. Ponadto, kobieta wie, że ma on kontakt z jej siostrą. I tu rodzi się prawdziwy wewnętrzny konflikt. Ratowanie członka rodziny czy profesjonalne podejście do śledztwa pogrzebanych żywcem dziewcząt. Książka jest przykładem trudnego wyboru i emocjonalnego rozdarcia. Pokazuje również,  że praca w FBI jest opatrzona nieprawdopodobnym ryzykiem, a nawet walką o życie.

„Paląc za sobą mosty” – Tatiana Polakowa

wydawnictwo świat książki
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Zimne barwy, tajemnicza sylwetka w tle i mglista sceneria. Te elementy od razu pokazują, że mamy do czynienia z kryminałem. Oczywista okładka wprowadza czytelnika w nieoczywistą opowieść, pełną zagadek.

Fabuła książki skupia się na zabójstwie ojca głównej bohaterki. Mężczyzna zostaje zasztyletowany w jednej z weneckich uliczek. Po jego śmierci, okazuje się, że cała rodzina skrywa pewne tajemnice. Ojciec, został zamordowany po próbie wyjaśnienia rodzinnych sekretów. W tym momencie, poznajemy dwie siostry, które za wszelką cenę chcą dotrzeć do wroga, pozbawiającego ich taty. Rozwiązaniem zawiłej zagadki, może okazać się paczka listów i stary notes. Kobiety podejmują ryzyko i zaczynają działać. Jednak próba zidentyfikowania mordercy lekko wymyka się spod kontroli. Poza opowieścią grozy autorka serwuje nam również wątek miłosny, który krzyżuje plany sióstr. Intrygująca książka pełna niebezpiecznych perypetii. Bez wątpienia Tatiana Polakowa trafia do czytelników łącząc intrygujące historie z dobrym humorem.

Wymienione pozycje książkowe trzymają w napięciu od początku do końca. Są w stanie zachęcić nawet tych, którzy omijają kryminały szerokim łukiem.


 Zachęcamy do przeczytania artykułu – Motyw wilka w literaturze – zło czy wolność?