Poznajmy różne – komiksowe – oblicza Myszki Miki w interpretacji cenionych, europejskich autorów.
Informacje ogólne
Disney’owski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Od 2016 roku francuskie wydawnictwo Glénat realizuje własne artystyczne wizje przygód Myszki Miki, powierzając je zasłużonym i docenianym europejskim twórcom. Dzięki temu mamy okazję przeczytać niezwykle oryginalne i różnorodne opowieści na nowo interpretujące przebogate uniwersum stworzone przez Walta Disneya. Polskim czytelnikom te przepiękne albumy prezentuje Wydawnictwo Egmont i już 15 września odda w ręce miłośników Myszki Miki aż dwa komiksy: Horrifikland. Przerażająca przygoda oraz Miki i kraina Pradawnych. Od 15 do 28 września oba tomy można kupić wyłącznie w sieci Empik i empik.com.
Horrifikland. Przerażająca przygoda
Komiks Horrifikland. Przerażająca przygoda nawiązuje do klasycznych filmów krótkometrażowych i komiksów, w których Miki, Goofy i Donald wspólnie prowadzili agencję detektywistyczną. Tym razem, w obliczu braku klientów, podejmują się prostego zadania odnalezienia zagubionego kota. Idąc jego tropem trafiają do opuszczonego parku rozrywki Horrrifikland, w którym podejmą znacznie poważniejszą sprawę związaną z próbą przejęcia nieużywanego terenu. W tym ponurym miejscu stawią czoła złoczyńcom, spróbują udaremnić niecny spisek, a przy okazji przemierzą tajemnicze podziemia i staną do konfrontacji z przedziwnymi duchami. Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim, zdobywca licznych nagród europejskich i amerykańskich. Rysunki Horrifiklandu, stylistycznie nawiązujące do dzieł Tima Burtona, są dziełem grafika Alexisa Nesme’a.
Miki i kraina Pradawnych
Miki i kraina Pradawnych, w kwestii kreacji świata oddająca hołd twórczości Hayao Miyazakiego, opowiada o fantastycznej, podniebnej krainie, gdzie latające wyspy są jedynymi miejscami nadającymi się do zamieszkania. Nękanym wichurami królestwem niepodzielnie rządzi Fantomen, któremu przeciwstawia się Gildia pod wodzą Czarnego Piotrusia. Mistrz powroźnictwa Miki mimowolnie wplątuje się w konflikt między uzurpatorami, ale wybiera własną drogę postępowania. Wraz z Minnie, łowczynią bezpańskich wysp oraz przyjacielem Goofym, podejmą niebezpieczną misję odmienienia losów krainy i odnalezienia mitycznego kontynentu Pradawnych. Autorami albumu są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni.
Jeszcze więcej komiksów
Do tej pory w polskiej edycji kolekcji Myszki Miki ukazał się album Kawa Zombo Regisa Loisela, rysowany w stylu pasków autorstwa Floyda Gotffredsona z lat 30. XX wieku, opowiadający o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu, w której próbują odnaleźć się Miki i jego przyjaciel Horacy.