Magdalena Pieczonka wydała książkę!

Magdalena Pieczonka

Z okazji dnia kobiet recenzja bardzo kobiecej książki! Z całą pewnością dla osób, które interesują się makijażem na co dzień  Magdalena Pieczonka jest znana, ale dla innych może już trochę mniej. Kim jest i o czym napisała książkę? Tego dowiecie się w dalszej części tekstu.

Makijażystka

Magdalena Pieczonka to popularna makijażystka, którą możemy spotkać na jej kanale YouTube, ale także w telewizji, gdzie często występuje w programach o tematyce metamorfozy jako ekspertka makijażowa. Prowadzi również warsztaty profesjonalnego makijażu w swoim studiu. Niedawno wydała książkę poświęconą swojej pasji i pracy, czyli makijażowi.

Twój makeup z gwiazdami

Tytuł jest jak najbardziej adekwatny do treści – książka składa się przede wszystkim z lekcji różnych rodzajów makijażu, a w rolach modelek wystąpiły gwiazdy, czyli między innymi Maja Sablewska, Izabela Janachowska czy blogerka Maffashion. W sumie lekcji jest 9, a w publikacji znajdziemy jeszcze rys historyczny makijażu i wprowadzenie w postaci podstaw makeupu.

Jak wyglądają tutoriale?

Każda lekcja składa się z przedstawienia specyfiki prezentowanego makijażu. Następnie przechodzimy do wykonania, zaprezentowanego krok po kroku. Przy każdym punkcie mamy szczegółowy opis wykonywanej czynności, zdjęcie dokładnie ją przedstawiające  oraz jeśli jest coś na co musimy szczególnie zwrócić uwagę jest to opisane w ramce oznaczonej napisem „Ważne!”.  W książce pojawią się jeszcze takie ramki jak: „Pamiętaj!” i „Trik!”. Na końcu mamy zestawienie sprzed i po wykonaniu makeupu oraz uzasadnienie dlaczego akurat autorka wybrała tę osobę a nie inną.

Spodobało mi się wykorzystanie kodów QR, które po zeskanowaniu odnoszą czytelnika do wybranych filmików na kanale Magdaleny Pieczonki. Myślę, że jest to  ciekawe uzupełnienie treści.

Zaprezentowane makijaże nie są przesadzone, dobrze podkreślają kobiecość i urodę modelek. Poziom trudności określiłabym na średniozaawansowany, ponieważ znajdą się tu trudniejsze i łatwiejsze tutoriale; ale wszystkie jesteśmy w stanie wykonać w zaciszu domowym. Zabrakło mi tylko większej ilości brunetek wśród modelek, na 9 makijaży tylko Maja Bohosiewicz ma ciemniejszy kolor włosów.

Książka przypomina swoim wyglądem raczej magazyn, ale patrząc na to ze strony praktyczniej jest to o wiele wygodniejsze w użyciu podczas robienia makijażu. Dodatkowo dało to możliwość wydrukowania dużych i dobrej jakości zdjęć, dzięki czemu  widać każdy krok w makijażu. W publikacji pojawiły się także grafiki, które prezentują dobre i złe wykonanie elementów makeupu; osobiście przypadły mi do gustu i okazały się pomocne przy malowaniu.

Magdalena Pieczonka stworzyła ciekawy poradnik. Osoby zaczynające swoją przygodę z makijażem; ale także te bardziej zanurzone w świat makeupu znajdą tu sporo inspiracji, dawkę wiedzy i różnego rodzaju triki.


Twój makeup z gwiazdami
Magdalena Pieczonka
Wydawnictwo Septem

Promienna skóra? Marzenie do spełnienia!