Promienna skóra? Marzenie do spełnienia!

promienna skóra

Nie od dziś wiadomo, że aby skóra była piękna trzeba o nią dbać. Większości jednak dbanie o cerę kojarzy się z kosmetykami czy zabiegami kosmetycznymi. Ale czy wiecie, że zdrowa i promienna skóra to także obraz naszego wnętrza i tego, co jemy? I o tym właśnie jest ta książka, zapraszam do przeczytania recenzji.

Promienna skóra

W książce możemy wyróżnić dwie części. Pierwsza jest dosyć, krótka i teoretyczna. Odnosi się do podstawowych zasad dbałości o naszą skórę, którymi powinniśmy kierować się na co dzień. Znajdziemy tu także kilka zadań do wykonania, a także tabelę z informacjami gdzie i jakie witaminy znajdziemy – bardzo pomocna rzecz. Druga część to przepisy podzielone na kilka kategorii, a dokładniej na efekty, które chcemy uzyskać. Między innymi: Promienna skóra, Nawilżona skóra, Skóra problematyczna, a nawet przepisy Dla utrzymania młodości skóry.

Coś co mnie ujęło, to fakt, że każdy przepis ma nieoczywista nazwę, która zupełnie nic nam nie mówi czego mamy się spodziewać, na przykład: Gwiazda polarna to koktajl,  Morze Bałtyckie jest omletem. Prawda, że fajne?

Zdrowie i blask

Autorzy w prosty i przyjemny sposób prezentują jak możemy uzyskać naturalne rozświetlenie naszej skóry czy utrzymać jej zdrowy kolor. W książce nie znajdziemy wymyślnych przepisów wymagających od nas ogromnych umiejętności kulinarnych, wręcz przeciwnie przedstawione potrawy, koktajle czy przekąski są proste w przyrządzeniu i nie zajmą nam zbyt dużo czasu. Jednak pomimo swojej prostoty, przepisy nie są nudne, na talerzu dużo się dzieje oraz pokuszę się na stwierdzenie, że są „modne”.

Minimalizm

Każdą wyżej wspomnianą kategorię poprzedza krótki wstęp na temat tego, co wypływa na naszą skórę, np. na jej nawilżenie, opis produktów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, chcąc otrzymać dany efekt oraz spis przepisów pojawiających się w danym rozdziale. Wszystkie przedstawione w książce potrawy zostały opatrzone zdjęciami, na których widok aż robię się głodna. Dodatkowo z szaty graficznej wybija się wspaniały minimalizm, dzięki czemu książka nas nie przytłacza. Zabrakło mi tylko dwóch rzeczy – czasu przygotowania i ilości porcji, jednakże jestem w stanie to wybaczyć.

Komu polecam?  Przede wszystkim osobom, które poszukują rozwiązania swoich problemów ze skórą, a także tym, którzy chcą poprawić stan swoich cer.

 


Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery
Agata Ziemnicka, Julien Sosso
Wydawnictwo Burda Media

Horyzont, to wystarczy| Jakub Małecki