Literackie inspiracje na prezent pod choinkę

Literackie inspiracje na prezent

Do świąt pozostało już niewiele czasu, ale nawet dla największych spóźnialskich nie jest jeszcze za późno. Zastanawiasz się co podarować bliskiej osobie? To już ostatni dzwonek, zatem przychodzimy z pomocą – prezentujemy literackie inspiracje na prezent pod choinkę!

1. Pokonać Mur. Wspomnienia 

literackie inspiracje na prezentNaszą pierwszą propozycją jest biografia Pokonać Mur. Wspomienia Mariny Abramović. Artystka w wyjątkowy sposób relacjonuje wydarzenia z własnego życia sprawiając, że czytelnik odnosi wrażenie, jakby sam był ich uczestnikiem. Ten intymny zbiór opowieści z życia kobiety, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, czyta się z narastającą ciekawością, dlatego książka Abramović powinna przypaść do gustu pasjonatom sztuki i wielbicielom fascynujących, autentycznych historii.

2. Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza

Literackie inspiracje na prezent
Źródło: materiały prasowe/ Wydawnictwo SQN

W zestawieniu nie może zabraknąć barwnej książki Krzysztofa Skiby – artysty w każdym calu, bez którego polska scena mocno by ucierpiała. Jego twórczość na zawsze wpisała się w historię naszej muzyki, dając pokoleniom moc rozrywki. Autobiografia przepełniona jest opowieściami nakreślającymi jego wybory i karierę. Rockman z charakterystyczną charyzmą i lekkością wyjawia nieznane dotąd sekrety. Książka może być idealnym prezentem dla fanów muzyki; znajdują w niej ciekawe historie skupiające się wokół Big Cyca – z pewnością zaskoczą niejednego najwierniejszego fana zespołu.

 

 

 

 

 

 

3. Kraina Opowieści: Zaklęcie życzeń 

Literackie inspiracje na prezent

Fanom baśni polecamy Krainę Opowieści: Zaklęcie życzeń Chrisa Colfera. Zastanawialiście się kiedyś, co wydarzyło się po słynnym “żyli długo i szczęśliwie”? Właśnie w tej książce autor puścił wodze fantazji i stworzył alternatywną rzeczywistość, w której czas akcji rozgrywa się po znanych, baśniowych zakończeniach. Do innego świata przypadkiem trafiają ciekawscy bliźnięta (Alex i Conner); do Narnii wchodziło się przez szafę, natomiast chłopiec i dziewczynka przeniknęli do magicznej krainy za pośrednictwem zaczarowanej księgi. Przeżyli przygody, o których nigdy nawet nie śnili. Kraina Opowieści sprawdzi się zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Ogromna dawka zabawy gwarantowana! Dodatkowym atutem jest również piękna oprawa graficzna, która ozdobi każdą domową biblioteczkę.

4. Karuzela Literackie inspiracje na prezent

Miłośnikom twórczości Pauliny Świst polecamy jej najnowszą książkę rozpoczynającą kolejną serię pt. Karuzela. Nie brakuje w niej szybkiej akcji, ciętego języka oraz dużej ilości seksu. Autorka nie traci na świeżości i nadal potrafi zafundować nieoczekiwane zwroty akcji. Nowi bohaterowie to przede wszystkim nowe wyzwania i problemy. Tym samym powieść Świst z pewnością dostarczy niezapomnianej rozrywki.

5. Otchłań 

Literackie inspiracje na prezent
fot. Aleksandra Góra

Mamy tutaj fanów przygód detektywa Leona Brodzkiego? Jeśli tak, nie można przejść obojętnie obok finału trylogii, który sprawi, że jeszcze mocniej nie będziecie mogli doczekać się kolejnych powieści spod pióra Marcela Woźniaka. Sarkastyczne poczucie humoru, akcja goniąca akcję i skomplikowana układanka – to wszystko jeszcze długo po lekturze nie da wam zapomnieć o intrygujących bohaterach całej serii. Puszczamy oczko do miłośników kryminałów.

 

7. Inne Światy

Literackie inspiracje na prezent
fot. materiały prasowe

Zbiór dziesięciu opowiadań, gdzie ilustracje grają równie ważną rolę, co tekst. Dziesięciu autorów, niezliczone światy. To zróżnicowanie twórców znacząco wpływa na wyjątkowość obszernego tomiska. Najlepsze jest to, że absolutnie nie mamy pojęcia, czego możemy spodziewać się po kolejnych prezentowanych opowieściach. Im mocniej się zagłębiamy, tym bardziej jesteśmy zaskakiwani. Inne Światy pozwalają zatracić się w nieznanym, a piękne wydanie dodatkowo uprzyjemnia czytanie.

 

 

8. O matko i córko

Literackie inspiracje na prezent
fot. materiały prasowe/Wydawnictwo SQN

Święta to wyjątkowy, rodzinny czas, dlatego ostatnią naszą propozycją jest bardzo ciepła książka pt. O matko i córko Katarzyny i Pauliny Błędowskich. Matka z córką z niezwykła wrażliwością i szczerością opowiedziały o pięknej relacji, jaką udało im się zbudować na przestrzeni lat. Wzruszające historie umilą bożonarodzeniowy okres i pozwolą spojrzeć na bliskich z innej perspektywy.