Jakub Żulczyk zapowiada nową powieść!

jakub żulczyk
fot.: Werronika Ciałowicz

Informacja zwrotna – taki tytuł ma mieć nowa powieść Jakuba Żulczyka, autora takich powieści, jak Ślepnąc od świateł czy Wzgórze Psów. Kiedy premiera nowej książki? O czym ona będzie?

Od premiery ostatniej książki Jakuba Żulczyka minął już prawie rok. Po Czarnym słońcu autor nie zwalnia tempa. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej połowie 2021 roku planuje wydać kolejną, dziewiątą już, powieść.
Moja nowa powieść będzie nosić tytuł Informacja zwrotna. Ukaże się w pierwszej połowie 2021 w Wydawnictwo Świat Książki. Gatunkowo będzie to (anty)kryminał. I powieść o alkoholizmie. Oraz o stracie. I o śledztwie, o zemście, i o pamięci. Więcej detali w swoim czasie. Stay tuned.
Napisał na facebooku pisarz.
Fani Jakuba Żulczyka nie kryją entuzjazmu. Z niecierpliwością będą czekać na nową książkę.
Jakub Żulczyk – kim jest?
Jakub Żulczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy młodego pokolenia. Autor zadebiutował w 2006 roku książką Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości. Największą sławę przyniosła mu jednak powieść Ślepnąc od świateł, na podstawie której powstał serial HBO. W 2016 roku swoją premierę miał debiut scenariuszowy Jakuba Żulczyka, czyli serial kryminalny Belfer napisany razem z Moniką Powalisz.
Żulczyk jest laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza za Wzgórze psów. Laureat Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017  również za Wzgórze psów. Został także nominowany do Paszportu „Polityki” w 2014 roku.