Empik dla branży wydawniczej

Empik dla branży wydawniczej
fot. materiały prasowe

Dzisiaj rozpoczynają się Wirtualne Targi Książki, organizowane przez Empik. Z tej okazji na internautów czekają atrakcyjne rabaty, spotkania autorskie, ale także dyskusje dotyczące obecnych wyzwań dla branży wydawniczej.

Pandemia wpłynęła na życie każdego z nas – w tym także na branżę wydawniczą. Z myślą o osobach zawodowo związanych z książkami Empik zaplanował spotkania dotyczące najbardziej aktualnych tematów i wyzwań związanych z tą branżą.

Co Empik przygotował dla uczestników?

19 października (poniedziałek) o godz. 14:00 odbędzie się dyskusja Promocja książek w czasach zarazy z udziałem Joanny Batorskiej, Macieja Marcisza oraz Pawła Zatorskiego. Rozmowę będzie moderował Marcin Maćkiewicz. Uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, które z działań promocyjnych straciły, a które zyskały na znaczeniu. Ponadto zastanowią się nad tym, na jak długo zostaną z nami wypracowane naprędce rozwiązania.

Pandemia przyspieszyła wzrost popularności treści cyfrowych i spowodowała zmiany w sposobie korzystania z dóbr kultury przez odbiorców. Zjawisko to zostanie omówione przez Pawła Hebę, dyrektora kreatywnego Virtualo, podczas webinaru Cyfrowa rewolucja na rynku książki. Rozpocznie się on 20 października (wtorek) o godz. 12:00.

21 października (środa) o godz. 12:00 o ogromnym wzroście zainteresowania treściami audio oraz nowych możliwościach produkcji audiobooków porozmawiają Hanna Grudzińska, Krzysztof Czeczot oraz Jakub Piotrkowicz. Dyskusję Powrót do jaskini, czyli rzecz o książkach audio z udziałem internautów poprowadzi Zygmunt Miłoszewski. Dyskusja jest współorganizowana z Unią Literacką.

Natomiast 22 października (czwartek) o godz. 12:00 rozpocznie się webinar Refleksje o przywództwie jutra prowadzony przez Jacka Santorskiego i Pawła Oksanowicza. Spotkanie towarzyszy premierze książki Refleksje o przywództwie jutra, zawierającej pouczające rozmowy o tym, jakie cechy powinni posiadać skuteczni biznesowo i odporni na kryzysy liderzy.

Jak wziąć udział w wydarzeniach?

Wydarzenia z programu branżowego przeznaczone są wszystkich osób bezpośrednio związanych z rynkiem książki. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na platformie ClickMeeting. Osoby, które pomyślnie przejdą rejestrację, otrzymają indywidualny link pozwalający na dołączenie do wirtualnego spotkania. Adresy, pod którymi należy się rejestrować, znajdują się w opisach na stronach poszczególnych wydarzeń na profilu Empiku na Facebooku oraz poniżej.

Linki do rejestracji na poszczególne wydarzenia:

19 października, godz. 14:00

Promocja książek w czasach zarazy – dyskusja

20 października, godz. 12:00

Cyfrowa rewolucja na rynku książki – webinar

21 października, godz. 12:00

Powrót do jaskini czyli rzecz o książkach audio – dyskusja

22 października, godz. 12:00

Refleksje o przywództwie jutra – webinar

Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia.