Wirtualne Targi Książki już w tę środę!

Empik dla branży wydawniczej
fot. materiały prasowe

Empik organizuje Wirtualne Targi Książki! Start już w tę środę!

Tegoroczna jesień będzie obfitować w liczne premiery, kilkadziesiąt spotkań z autorami, strefy dla dzieci i młodzieży oraz atrakcyjne promocje. Tym razem bez kolejek i tłumów, w domowym zaciszu.

Strefy Wirtualnych Targów Książki

W ramach targów będą funkcjonować 3 strefy: Przecinek i Kropka dedykowana literaturze dla najmłodszych, #sieczyta skierowana do młodzieży oraz Apostrof – dla miłośników literatury pięknej i reportażu.  W każdej z nich znajdą się dziesiątki wirtualnych stanowisk wystawców z najciekawszymi tytułami i premierowymi książkami w ofercie. Uczestnicy targów mogą liczyć m.in. na rabaty sięgające do 60%. Ponadto, będzie działać sekcja e-booków i audiobooków.

Goście WTK Empiku

Pośród autorów, których będzie można zobaczyć podczas WTK, znajdą się m.in. Elżbieta Heredzińska, Wojciech Drewniak, Wojciech Mann, Magdalena Witkiewicz, Michał Nogaś, Rafał Pacześ, Radek Rak, Zyta Rudzka, Wioletta Grzegorzewska, Marek Krajewski, Wojciech Jagielski, Przemysław Staroń, Beata Pawlikowska. Spośród zagranicznych autorów pojawią się np.: Regina Brett, Lisa Gardner, Beth Reekles czy Jeffrey Archer.

Gdzie oglądać?

Rozmowy online z pisarzami będą transmitowane z dwóch scen targowych na Facebooku i Instagramie Empiku. Podczas każdego wydarzenia będzie można na żywo komentować i zadawać pytania. A jakby tego było mało, w trakcie wybranych wywiadów pojawią się linki, które umożliwią zdobycie książki z autografem autora. Co istotne, spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Przykładowe atrakcje WTK

Wirtualne Targi Książki otworzy spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, który opowie o swej najnowszej powieści Prosta sprawa, napisanej w czasie lockdownu. Tym razem pisarz swą tajemniczą historię osadził w malowniczych Karkonoszach. W programie znalazły się także rozmowy z Zytą Rudzką, która powraca z powieścią Tkanki miękkie, Wojciechem Miłoszewskim, autorem bestsellerowego Kastora, którego kontynuacja niebawem trafi w ręce czytelników czy Jakubem Szamałkiem, który odpowie na pytania fanów bestsellerowego cyklu Ukryta sieć, opisującego śledztwa charyzmatycznej dziennikarki Julity Wójcickiej. W dniu otwarcia Targów ukaże się trzecia, finałowa część serii – Gdziekolwiek spojrzysz. Targi Empiku to także okazja do spotkań z laureatami tegorocznej nagrody literackiej Nike – Joanną Gierak-Onoszko i Radkiem Rakiem.

Nietypowy gość

Dla Rafała Paczesia wirtualne studio to naturalne środowisko. Jeden z najpopularniejszych polskich stand-up’erów, którego występy na platformie Youtube wyświetlono już ponad 50 milionów razy, tym razem zadebiutuje w nowej roli – w połowie miesiąca ukaże się jego wyczekiwana przez fanów powieść Grube wióry, z dystansem i humorem opisująca kondycję męskości w XXI wieku.

Goście zagraniczni

WTK to nie tylko polscy autorzy. Czytelnicy będą mieli także okazję spotkać się z zagranicznymi pisarzami, m.in. z Reginą Brett, która powraca z analizą trudnej relacji z matką w książce Trudna miłość. Mama i ja. Pojawią się także Chigozie Obioma, autor Orkiestry bezbronnych i Jeffrey Archer, który opowie o swoim nowym cyklu Nic bez ryzyka.

Empik dla najmłodszych

Program Przecinek i Kropka od lat inspiruje rodziców, prezentując najlepszą literaturę dziecięcą. Podczas targów nie zabraknie więc spotkań autorskich dla najmłodszych czytelników. Wśród gości pojawi się autorka jednej z najpopularniejszych wśród dzieci serii o sympatycznych Skarpetkach –Justyna Bednarek. Okazją do spotkania będzie premiera książki Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! – kolejnej odsłony przygód odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterów. Empik zaprosił także Nancy Springer, autorkę Sprawy zaginionego markiza – pierwszej części serii o Enoli Holmes, której filmowa adaptacja podbija serca widzów czołowej platformy streamingowej. Warto zwrócić także uwagę na spotkanie z Marcinem Rusinkiem, twórcą ilustrowanej książki zdradzającej językowe tajemnice czy Martinem Widmarkiem, autorem pełnej humoru powieści Nelly Rapp i kapitan Sinobrody.

Empik dla branży wydawniczej

Nie da się ukryć, że pandemia wpłynęła na wiele branż. Jedną z nich jest branża wydawnicza. To właśnie z myślą o niej Empik zaplanował również spotkania wokół najbardziej aktualnych tematów dla osób zawodowo związanych z książką – m.in. dyskusja Promocja książek w czasach zarazy czy webinar Refleksje o przywództwie jutra.

Kiedy odbędą się Wirtualne Targi Książki?

Wirtualne Targi Książki Empiku odbędą się w dniach 14-25 października. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących jest dostępny na stronie Empiku.