Eat Pretty Every Day! – recenzja

Eat Pretty Every Day!
Fot. Diana Łętocha

Postanowienia postanowieniami, ale warto dbać o siebie nie tylko od święta. Nie czekaj na styczeń, wiosnę, poniedziałek czy jutro. Zacznij już dziś! Nie ważne, że jest środek tygodnia – w książce Jolene Hart Eat Pretty Every Day znajdziesz wskazówkę na każdy dzień roku!

Zdrowie i uroda

Eat Pretty Every Day nie jest książką kucharską, a poradnikiem, zawierającym wskazówki na wszystkie 365 dni roku. Wśród nich znajdują się porady żywieniowe, przykładowe przepisy, witaminy i minerały zawarte w poszczególnych produktach, motywujące cytaty i mantry do posiłku, a także rady, jak oczyścić umysł, ciało i stopniowo wyrobić codzienne, zdrowe nawyki.

Poradnik podzielony jest na cztery części, zwiastujące wszystkie cztery pory roku, do których dostosowane są sezonowe przepisy i wskazówki. Autorka dzieli się swoimi sposobami na zdrowie i urodę oraz popiera swoje porady badaniami naukowymi.

Rób codziennie jedną rzecz, która doda Ci blasku

Książka zawiera piękną, dziewczęcą szatę graficzną oraz rysunki. Zawiera szereg inspiracji i motywuje do zmiany nawyków i dbania o siebie. Każdy jest w stanie znaleźć w swoim zabieganym życiu minutkę na to, by przeczytać jedną radę dziennie. Pomysł podzielenia książki na cztery części oraz na każdy dzień jest bardzo ciekawy, jednak jest to nieco chaotyczne – szczególnie, jeśli zaczynamy przygodę z czytaniem książki np. w połowie wiosny. Nie jest to jednak wielkim minusem – można zacząć od dowolnej strony, ważne, byleby zacząć 🙂 Przepisy występujące w książce zawierają niestety ciężkie do zdobycia i dosyć drogie produkty.

Eat Pretty Every Day

Polecam zapoznanie się z lekturą Eat Pretty Every Day. Książka nauczy Was systematyczności, po której zmiana dzień przekonacie się do zdrowego tryby życia i zrozumiecie, że słowo zdrowo niekoniecznie wiąże się z wyrzeczeniami i niesmacznym jedzeniem!

__________________________________

Jeśli szukasz przepisów na zdrowe posiłki, zachęcamy do zapoznania się z książką Weroniki Madejskiej Bez glutenu, bez wyrzeczeń.