Dieta roślinna – zestaw książek dla początkujących

dieta roślinna
sklep.fzz.pl/ksiazki https://flowbooks.pl/

Dieta roślinna, ostatnimi czasy, zyskuje coraz więcej zwolenników. Pozbycie się mięsnych produktów z jadłospisu powoli zaczyna być normą. Mimo to, powyższy styl życia nadal budzi wiele wątpliwości. Napotykaną trudnością często okazuje się znalezienie bezmięsnych zamienników, dla produktów odzwierzęcych. Wobec tego, przedstawiam 5 książek, bogatych w cenną wiedzę dla początkujących.

1.„Przepisy wegetariańskie dla początkujących” – opracowanie zbiorowe

Kiedy zaczynamy, nigdy nie jest łatwo. Najważniejsze, to wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dietą roślinną, idealna będzie książka pt. „Przepisy wegetariańskie dla początkujących”. Została wydana w 2011 roku. Jest pierwszą polską publikacją z wegetariańskimi potrawami. Można powiedzieć, że stanowi podstawę wiedzy w tym zakresie. Skupia się na niezbędnych propozycjach przeznaczonych dla amatorów kuchni bezmięsnej. Pomaga stopniowo wdrażać w życie lepsze nawyki.

2.„Jadłonomia po polsku” – Marta Dymek

Marta Dymek to również założycielka najpopularniejszego bloga o diecie roślinnej. Tym razem przekazuje swoją wiedzę za pomocą książki. Całość jest podzielona na rozdziały, odpowiadające poszczególnym porom roku. Znajdziemy w nich przykłady niebanalnych, lecz prostych dań, opartych na tradycyjnych smakach. W tej książce nie spotkamy się z listą wyszukanych składników. Poznamy natomiast oryginalne połączenia łatwo dostępnych produktów. Zawarte tu przepisy pokazują, że gotowanie może być jednocześnie łatwe i pyszne. Zdecydowanie zachęcają do zdrowego podejścia i pozostania przy ulubionych potrawach.

3.„Świętujemy – roślinne przepisy na uroczystości i święta” – Alicja Rokicka

Kiedy decydujemy się na konkretną dietę, najtrudniejsze są zawsze pokusy. Najczęściej towarzyszą nam one podczas świąt czy spotkań ze znajomymi. I tu przychodzę z kolejną propozycją! Powyższy poradnik to baza kulinarnych pomysłów na różne okoliczności. Znajdziemy w nim roślinne steki, wiarygodny zamiennik majonezu i chrupiącą panierkę. Książka uświadamia, że nie musimy rezygnować ze smacznych dań przy rodzinnym stole. Wręcz przeciwnie – można zaskoczyć swoich bliskich ciekawą alternatywą.

4.„ErVegan. Roślinna kuchnia dla każdego” – Eryk Wałkowicz

Debiutancka książka Eryka Wałkowicza, to świetna opcja dla osób, które chcą zmienić swój styl życia. Autor prowadzi swojego bloga, z wykształcenia jest dietetykiem, co wpływa na całokształt książki. „ErVegan” jest niezbędnikiem dla początkujących, ponieważ zwiększa świadomość i jest źródłem wiarygodnych informacji. Mężczyzna pokazuje jak wygląda  kulinarne życie Polaków i jakie są skutki niezdrowej diety. Przemyca swoją kuchenną wiedzę, dając szereg porad, jak przygotowywać zbilansowane posiłki. Jest to prawdziwa, żywieniowa rewolucja przeznaczona nawet dla zwolenników krwistego mięsa!

5.„Roślinny lunchbox dla każdego” – Eryk Wałkowicz

Kolejna książka tego samego autora! Tym razem Eryk Wałkowicz pokazuje jak dbać o swój organizm  na mieście czy w pracy. Ta pozycja z całą pewnością spodoba się zabieganym osobom, które nie mają czasu na gotowanie. „Roślinny lunchbox dla każdego” to zestaw prostych potraw, idealnych do zapakowania w pojemnik. Powyższa propozycja uczy, jak utrzymać energię w trakcie dnia i czym się wzmocnić. Dodatkowo pokazuje, że przygotowanie posiłku nie musi wiązać się z godzinami spędzonymi w kuchni. Autor udowadnia, że odpowiednia przyrządzone warzywa potrafią zaspokoić każde podniebienie.

Wspomniane książki będą idealnym zestawem dla początkujących, ze względu na swoją prostotę. Ponadto przekazują podstawową wiedzę z zakresu kuchni roślinnej. Wszystkie zawarte w nich przepisy są oparte na powszechnie znanych produktach. Dodatkowym aspektem jest część wizualna. Kolorowe zdjęcia świeżych owoców, warzyw i ziół zwrócą uwagę niejednego smakosza!


Zapraszamy również do zapoznania się z książką “EAT PRETTY – jedz i bądź piękna”