Czytnik… a może audiobook? Zabierz ze sobą książki, gdzie tylko chcesz!

Czytnik... a może audiobook?
fot. swiatczytnikow.pl

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że elektroniczne media zdobywają rynek. Dzieje się to na każdej płaszczyźnie. Także tej książkowej. W ciągu ostatnich dwóch lat szczególnie widać wzrost liczby Polaków sięgających po książkę w formie audiobooka lub e-booka. Dlaczego warto wybrać czytnik lub audiobook? Czym kierować się przy wyborze jednego z nich?

Wybieram czytnik / audiobook, bo…

…możemy z niego korzystać praktycznie wszędzie. W pracy, na uczelni, podczas podróży komunikacją miejską… To jest właśnie najczęstszy powód, dla którego sięgamy po elektroniczną wersję książki czy audiobook. Koniec z ciężkimi egzemplarzami. Czytnik w dłoń lub słuchawki na uszy i w drogę!

Książek i oszczędności przybywa, a miejsca na półce nie ubywa…

Poszukujesz swoich ulubionych książek w atrakcyjnych cenach? Cena e-booków na czytniku lub audiobooków może różnić się od tradycyjnej książki nawet o 20%. Jest to zdecydowany plus dla kieszeni wszystkich książkoholików. Dodatkowo, niezależnie od ilości zakupionych egzemplarzy, nigdy nie zabraknie miejsca na twojej półce. Brzmi zachęcająco, prawda?

Czytnik czy audiobook – który z nich będzie odpowiedni dla mnie?

Aby rozwiać tego typu wątpliwości, przed ostatecznym zakupem warto sobie przemyśleć kilka kwestii. Jesteś osobą aktywną i większość swojego dnia spędzasz w ruchu? Jeśli tak, w twoim przypadku zdecydowanie lepszą opcją byłby zakup audiobooka. Jeśli jednak ciężko ci zrezygnować z tradycyjnej wersji książki, czytanie jest dla ciebie czasem relaksu w wygodnym fotelu, lub po prostu nie możesz skupić się przy słuchaniu audiobooka, wybierz czytnik. Zanim w niego zainwestujesz, warto zasięgnąć fachowych porad dotyczących sprzętu. Szczegółowe wskazówki można odnaleźć m.in w artykule Czy warto zainwestować w czytnik ebooków?

Rynek czytników i audiobooków stale powiększa swoje grono zwolenników. Są one nie tylko zachętą dla czytelników, ale także motywacją dla pisarzy i wydawców do uatrakcyjniania kolejnych nowości książkowych i przekonania odbiorców, że elektroniczne wydania nie tylko nie są gorsze od wydań papierowych, a wręcz mogą nas jeszcze bardziej zaciekawić i ułatwiać odbiór gdziekolwiek jesteśmy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o